wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu [29-31 grudnia]
Para na wrocławskim jarmarku / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Para na wrocławskim jarmarku / zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący, ostatni weekend tego roku nie będziemy się nudzić. Sprawdziliśmy, co ciekawego dzieje się w mieście. A jeśli nie macie planów na Sylwestra – wybraliśmy dla Was trzy propozycje na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru. Oczywiście, możecie go również spędzić na wrocławskim jarmarku z grzańcem w bucikowym kubeczku!

Reklama

Piątek, 29 grudnia

Pokazy iluminacji świątecznej na Pergoli

Tej zimy Pergola przy Hali Stulecia została oświetlona setkami lampek, które mienią się w rytmie świątecznych melodii. Ulubione miejsce spacerów wrocławian tym razem pozwoli poczuć klimat nadchodzących świąt. Pokazy odbywają się codziennie od godz. 16:00 do 22:00, co 20 minut. 

 • Godzina: 16:00-22:00

Sobota, 30 grudnia

Garden of Lights – Dzika Afryka

W „Dzikiej Afryce”, czyli Ogrodzie Świateł – Garden of Lights we wrocławskim zoo można podziwiać rozświetlone żyrafy, lwy czy małpy, czyli najbardziej rozpoznawalne gatunki zwierząt tego kontynentu. Ambasadorami multimedialnego projektu są pingwiny przylądkowe, którym przy okazji zwiedzania wystawy można pomóc. 

 • Godzina: ogród: 17:00-21:00, kasa: 16:45-20:30; uwaga! ogród będzie zamknięty 31 grudnia

Lumina Park w Zamku Topacz

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie. Jeśli jeszcze tu nie byliście – zachęcamy!

 • Godzina: 16:00-21:00 (ostatnie wejście możliwe o 20:00)

Niedziela, 31 grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa dłużej niż w zeszłym roku, bo do 7 stycznia 2024 roku (włącznie z nocą sylwestrową i Świętem Trzech Króli). Jak zawsze, w Rynku i jego okolicach wystawione zostały kolorowe ozdoby i mnóstwo straganów ze świątecznymi przysmakami.

 • W Sylwestra stoiska z artykułami przemysłowymi będą otwarte do godz. 17:00, a domki z gastronomią i napojami otwarte do godz. 02:00 (1 stycznia 2024)

Sylwester w Hali Świebodzki

Jeśli nie macie planów na sylwestrową noc i zastanawiacie się, gdzie można pójść – odwiedźcie Halę Świebodzki. Będzie tam silent disco oraz open bar z pysznościami z halowych konceptów. Opaski „open bar” można wykupić w dniu imprezy w cenie 99 zł. Więcej informacji tutaj.

 • Godzina: 20:00

Koncert sylwestrowy w NFM

W Narodowym Forum Muzyki świętowanie nadejścia nowego roku odbędzie się w wiedeńskim stylu. Razem z NFM Filharmonią Wrocławską wystąpią śpiewacy Amber Norelai i Simon Schnorr, a koncert poprowadzi doskonale znający muzyczną atmosferę austriackiej metropolii Michał Juraszek. To będzie wydarzenie, na którym nie może zabraknąć żadnego melomana. Bilety wciąż są dostępne, można je kupić tutaj.

 • Godzina: 18:00

Sylwester na Nocnym Targu

Nocny Targ przy ul. Tęczowej zaprasza na sylwestrową noc pełną muzycznych hitów. Czeka na Was  prawdziwa podróż przez różne dekady, ciężko będzie zejść z parkietu! Klimatu dodadzą bańki mydlane, dym i zimne ognie. Wstęp kosztuje 20 zł. Więcej informacji tutaj.

 • Godzina: 21:00

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl