4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu [22-24 września 2023]
Znajomi na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Znajomi na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący weekend szykuje się kilka ciekawych wydarzeń! Sobotni wieczór warto spędzić na Nadodrzu, gdzie ściany kamienic ożyją w ramach kolejnej edycji Kinomuralu. Z kolei w niedzielę – w szczytnym celu, ulicami miasta przejdzie Parada Psów Wrocławskich. Będzie też finał żużla na Olimpijskim. Zobaczcie, co jeszcze dzieje się w weekend we Wrocławiu.

Piątek, 22 września

„Opowieści z dreszczykiem" – wieczorne zwiedzanie Wrocławia

„Opowieści z dreszczykiem" to wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem (1,5 h) jedną z najpiękniejszych widokowo tras turystycznych po Starym Mieście: Rynek, Dzielnica Żydowska, Wzgórze Liebicha, Promenada nad Odrą z widokiem na Ostrów Tumski.

Mnóstwo ciekawych historii i niesamowitych wieczornych opowieści. Nieznane zaułki miasta, tajemnicze wydarzenia i postacie. Na trasie dwa punkty widokowe na oświetlony Wrocław i możliwe spotkanie z latarnikiem. Wycieczka jest płatna i wymaga wcześniejszej rezerwacji (szczegóły poniżej).

• Godzina: 19:00

Sobota, 23 września

Kinomural – sztuka nowych mediów na Nadodrzu

23 września we Wrocławiu już po raz piąty na sześciu gigantycznych ekranach pojawi się siedemdziesiąt pięć prac artystek i artystów z całego świata. Gdy zapada noc, ściany się budzą – to jedno z haseł Kinomuralu, które doskonale oddaje charakter wydarzenia. Wstęp bezpłatny. Lokalizacje można zobaczyć tutaj.

• Godzina: 19:30-22:00

Silent disco na Dachu

Wypożycz bezprzewodowe słuchawki i baw się tak, jak lubisz, zmieniając kanały muzyczne według gustu. DJ-e zagrają w trzech stylach: energetyczny house i latino, bity hip-hopowe i najgorętsze kawałki muzyki klubowej. Wstęp wolny, wypożyczenie słuchawek 25 zł (płatność tylko gotówką, należy mieć ze sobą dokument zawierający PESEL).

• Godzina: 21:00-03:00

Silent disco w HALI Świebodzki

Silent disco odbędzie się tego wieczoru również w Hali Świebodzki. Zagra tam dla Was trzech DJ'ów, w trzech gatunkach muzycznych do wyboru: HipHop/RnB/Black Music, House/Groove/Disco lub 80', 90' Hits/Pop/Radiowe szlagiery. Wstęp wolny, wypożyczenie słuchawek 25 zł (płatność tylko gotówką, należy mieć ze sobą dokument zawierający PESEL).

• Godzina: 21:00-3:00

Święto Sera i Wina w Pałacu Pawłowice

Święto Sera i Wina to kolejna edycja organizowana we Wrocławiu przez Uniwersytet Przyrodniczy. Do pięknego parku na wrocławskich Pawłowicach ponownie zawitają producenci regionalnych przysmaków, winiarze, serowarzy i amatorzy gotowania. Będzie smacznie, o co zadba m.in. Mateusz Krojenka, finalista 7. edycji programu „MasterChef” i atrakcyjnie, bo w programie każdy znajdzie coś dla siebie.

• Godzina: 10:00

Piknik rodzinny w parku Tysiąclecia

W parku Tysiąclecia czekają na Was liczne zabawy, warsztaty i konkursy z nagrodami. Wśród nich: joga pod chmurką, warsztaty recyklingu i o niemarnowaniu żywności, kiszenie warzyw i animacje dla dzieci.

• Godzina: 12:00

Niedziela, 24 września

Parada Psów Wrocławskich

W niedzielę (24 września) ulicami miasta przejdzie V Parada Psów Wrocławskich. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do adopcji psów, które czekają w schronisku na kochający dom. Ty również możesz dołączyć! Przyjdź ze swoim pupilem na pl. Wolności, aby wspólnie przespacerować się na Wyspę Słodową, gdzie czekać będzie piknik z licznymi atrakcjami – m.in. konkursy, animacje dla dzieci, pokaz pierwszej psiej pomocy i bazarek na rzecz wrocławskiego schroniska.

• Godzina: 11:00

W niedzielę szykują się też duże sportowe emocje. Sparta Wrocław o godz. 19.00 zmierzy się z Motorem Lublin na Stadionie Olimpijskim w drugim finale Ekstraligi. W pierwszym starciu słabsza była Sparta.