wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Oto, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu
Uśmiechnięte kobiety / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Uśmiechnięte kobiety / zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący weekend nie będziemy się nudzić. W sobotę i niedzielę można wybrać się z latarkami na nocne zwiedzanie Zamku w Leśnicy albo zobaczyć plan kultowego serialu „Świat według Kiepskich”, który został na stałe przeniesiony do Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz – zdecydowanie warto go odwiedzić.

Reklama

Piątek, 12 stycznia

Tribute to Michael Jackson w Starym Klasztorze

Stary Klasztor zaprasza fanów twórczości Króla Popu na koncert interpretacji utworów w wykonaniu utalentowanych artystek. To będzie magiczna podróż przez klasykę Michaela Jacksona, wzbogacona kobiecym, pełnym emocji podejściem, a zarazem siłą i kobiecą energią, które oczarują każdego miłośnika muzyki. Wieczór ten zaskoczy, poruszy i zostawi niezapomniane wspomnienia. Bilety można kupić tutaj.

 • Godzina: 20:00

Sobota, 13 stycznia

Wystawa „Świat według Kiepskich” w Muzeum Motoryzacji

W Zamku Topacz pod Wrocławiem otworzyło się Muzeum Techniki Filmowej. Jedną z wystaw, która już na stałe przeniosła się do muzeum jest plan serialu „Świat według Kiepskich”. Przeniesiecie się do kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4, gdzie mieszkali Ferdek i Halinka. Bilety można kupić na miejscu lub online.

 • Godzina: 12:00-21:00 (sobota, niedziela i święta)

Nocne zwiedzanie Zamku w Leśnicy – „Bitwa pod Lutynią”

W sobotę i niedzielę (13-14 stycznia) możecie się wybrać na godzinny spacer z latarkami w leśnickim zamku. Wydarzenie „Bitwa pod Lutynią” przeniesie w czas krwawych wojen, które skoncentrowały się właśnie nieopodal Wrocławia.

Uczestnicy trzeciej edycji nocnego zwiedzania, poznają bliżej postać króla, taktyki wojenne oraz przebieg samej bitwy pod Lutynią, która rozegrała się 5 grudnia 1757 roku. Historia podąża śladami widma słynnego Króla „Fryca”, który po bitwie udał się właśnie do Leśnickiego Zamku, aby tam unieść kufel w geście zwycięstwa. Bilety można kupić tutaj.

 • Godzina: 17.00, 19.00, 21:00

Garden of Lights – Dzika Afryka

W „Dzikiej Afryce”, czyli Ogrodzie Świateł – Garden of Lights we wrocławskim zoo można podziwiać rozświetlone żyrafy, lwy czy małpy, czyli najbardziej rozpoznawalne gatunki zwierząt tego kontynentu. Ambasadorami multimedialnego projektu są pingwiny przylądkowe, którym przy okazji zwiedzania wystawy można pomóc. 

 • Godzina: ogród: 17:00-21:00, kasa: 16:45-20:30

Niedziela, 14 stycznia

„Szaleństwo rokoka” w Pawilonie Czterech Kopuł

W niedzielę (14 stycznia) ostatni raz można odwiedzić wystawę „Szaleństwo rokoka”. To ponad 500 dzieł sztuki – od malarstwa, rzeźby i grafiki, poprzez złotnictwo, meble, porcelanę, ubiory i akcesoria mody aż po fotografie i instalacje wideo – zaprezentowanych na pierwszej w historii muzealnictwa wystawie poświęconej sztuce rokokowej i neorokokowej na Śląsku. Informacje o biletach tutaj.

 • Godzina: 10:00-18:00

Lumina Park w Zamku Topacz

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie. Jeśli jeszcze tu nie byliście – zachęcamy!

 • Godzina: 16:00-21:00 (ostatnie wejście możliwe o 20:00)

Pokazy iluminacji świątecznej na Pergoli

Tej zimy Pergola przy Hali Stulecia została oświetlona setkami lampek, które mienią się w rytmie świątecznych melodii. Ulubione miejsce spacerów wrocławian tym razem pozwoli poczuć klimat nadchodzących świąt. Pokazy odbywają się codziennie od godz. 16:00 do 22:00, co 20 minut. 

 • Godzina: 16:00-22:00

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl