4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu [10-12 listopada]
Kobiety z mapą na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Kobiety z mapą na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne

W weekend zaplanowano wiele wydarzeń związanych ze Świętem Niepodległości. Będą koncerty wielkich gwiazd, radosna parada, która przejdzie ulicami miasta czy zlot klasycznych pojazdów. Oprócz tego, miłośnicy zwierząt mogą się wybrać na targi zoologiczne na stadionie Tarczyński Arena. Zobaczcie, co jeszcze dzieje się we Wrocławiu.

Sobota, 11 listopada

wRock for Freedom w Hali Stulecia

Z okazji Święta Niepodległości czekają na Was rockowe koncerty znanych polskich artystów. Wśród nich zespół T.Love, IRA i Elektryczne Gitary. Będzie to dzień pełne muzyki, emocji i patriotycznego ducha, które na pewno zostaną w Waszej pamięci na długo! Bilety wciąż są w sprzedaży - kupicie je tutaj.

• Godzina: 17:00

Radosna Parada Niepodległości

Kolorowy, radosny korowód połączony z paradą zabytkowych pojazdów, orkiestrą, mażoretkami oraz atrakcjami dla dzieci przejdzie ulicami miasta. W sobotę (11 listopada) z placu Wolności wyruszy Radosna Parada Niepodległości, która przemaszeruje do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Na czele parady, jak co roku, pojedzie zabytkowy autobus Jelcz 043 „Ogórek”.

• Godzina: 10:00

Wielki finał sezonu wyścigów konnych na Partynicach

11 listopada rozpocznie się ostatni, dwunasty, dzień sezonu wyścigów konnych na Partynicach. W programie znalazły się gonitwy płaskie, płotowe oraz te najbardziej widowiskowe, z przeszkodami. Na starcie zameldowała się czołówka jeźdźców na czele z tegorocznym zwycięzcą Wielkiej Pardubickiej – Janem Faltejskiem. Jeżeli w sobotę dopisze frekwencja, organizatorzy liczą na ustanowienie kolejnego rekordu - przekroczenie bariery 90 tysięcy widzów w sezonie.

• Godzina: 10:30

Polski Weekend na Bazarze Dawna Pralnia

Zasmakuj w ten weekend polskiej tradycji kulinarnej! Każdy, kto odwiedzi Krakowską 180 w sobotę lub w niedzielę (11 i 12 listopada), będzie mógł całkowicie za darmo spróbować rzemieślniczych kiełbas, szynek, polędwic, a także salcesonu, pasztetu i smalczyku. Szczegóły tutaj.

• Godzina: 11:00-17:00

Niedziela, 12 listopada

Niepodległościowy zlot klasycznych pojazdów

Auto Moto Klub Wrocławski wraz z Centrum Historii Zajezdnia zaprasza wszystkich posiadaczy i fanów klasycznych pojazdów do udziału w tradycyjnym już spotkaniu, które odbędzie się w niedzielę 12 listopada. Coroczne spotkanie właścicieli pojazdów zabytkowych to oryginalny sposób na świętowanie kolejnej rocznicy niepodległości naszego kraju.

• Godzina: 12:00-15:00

Dolnośląskie Targi Zoologiczne

Dolnośląskie Targi Zoologiczne „Animal Wroclove” na stadionie Tarczyński Arena już w niedzielę 12 listopada. Będzie ponad 120 wystawców i ponad 1000 hodowców z Europy, a do tego mnóstwo atrakcji i co najważniejsze – niezwykłe okazy zwierząt! To największa w Polsce impreza targowa, skierowana do osób, które chcą posiadać swojego zwierzaka oraz tych, którzy mają już swojego pupila. Bilety można kupić tutaj.

• Godzina: 10:00-17:00