Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu! [12-14 maja 2023]
Znajomi we Wrocławiu / zdjęcie ilustracyjne fot. shutterstock
Znajomi we Wrocławiu / zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący weekend we Wrocławiu odbędą się dwa festiwale – roślin doniczkowych i pierogów świata. Na placu Nowy Targ spróbujemy m.in. indyjskich samos, tybetańskich momo czy chińskich bao. Rozpoczyna się również świętowanie Dni Odry, które potrwają od 13 do 21 maja. Zobaczcie, co jeszcze czeka na nas w ten weekend.

Piątek, 12 maja 2023

Festiwal Pierogów Świata

Lubicie pierogi? Przez cały weekend na placu Nowy Targ będzie Festiwal Pierogów Świata. To miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi, a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Będzie można spróbować indyjskie samos, tybetańskie momo, chińskie bao, włoskie calzone, hiszpańskie empanady czy gruzińskie chinkali. Nie zabraknie również polskich, tradycyjnych pierogów ruskich lub z sezonowymi farszami. Wydarzeniami towarzyszącymi będzie Festiwal Lodów i Słodyczy.

• Godziny: piątek, 15:00-21:00, sobota, 12:00-21:00, niedziela, 12:00-18:00.

Juwenalia Wrocławskie

W piątek i sobotę (12 i 13 maja) odbędą się wyczekiwane juwenalia, czyli cykl imprez, koncertów, zabaw i innych atrakcji dla studentów. Na scenie wystąpią znani – szczególnie młodym artyści. Wśród nich m.in. Adi Nowak, Michał Szczygieł, Young Igi czy Ronnie Ferrari. Każdy może tu przyjść! Wstęp bezpłatny.

• Adres: Pola Osobowickie, ul. Osobowicka 61,
  • Godzina: od 17:00.

Sobota, 13 maja 2023

Festiwal Roślin we Wrocławiu

Największy w Polsce targ roślin doniczkowych zawita ponownie do Wrocławia, tym razem z wiosenną edycją. To wyjątkowe wydarzenie dla miłośników zielonych dekoracji. W sobotę i niedzielę w atrakcyjnych cenach kupicie tu ogromną ilość roślin prosto z hodowli. Ceny zaczynają się już od 5zł!

• Adres: Zajezdnia Dąbie - Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
  • Godziny: 13 maja (sobota), w godz. 8:00-20:00; 14 maja (niedziela), w godz. 10:00-18:00.

Dzień Odry 2023

Rozpoczynają się pierwsze wydarzenia z okazji Dni Odry. W sobotę (13 maja) Magnolia Park przygotowała atrakcje dla rodzin z dziećmi. Będzie wodna gra miejska z nagrodami i warsztaty origami dla najmłodszych. Wstęp bezpłatny.

• Adres: Centrum Handlowe Magnolia Park, ul. Legnicka 58,
  • Godzina: od 12:00 do 18:00.

Wesołe miasteczko przed stadionem Tarczyński Arena

Czekają tu na Was karuzele, zjeżdżalnie, koło młyńskie, trampoliny czy rollercoaster. Z atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będzie można skorzystać do 28 maja. Ceny biletów można zobaczyć tutaj.

• Adres: aleja Śląska 1,
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, w godz. 14:00-20:00;w weekend, w godz. 12:00-21:00,
  • Bilety: od 10 zł.

Niedziela, 14 maja 2023

„Priscilla, Królowa Pustyni. Musical” w Capitolu

Eksplozja dobrej muzyki, świetnego aktorstwa, śpiewu i tańca, a to wszystko przyprawione dawką bardzo pozytywnej energii i wyjątkowego humoru. „Priscilla, Królowa Pustyni. Musical”. Musical powstał na bazie filmu z 1994 roku. Film i teatralna adaptacja opowiadają historię dwóch drag queens i kobiety trans, przemierzających kraj starym busem – tytułową Priscillą. Ten musical to prawdziwa perełka! Wciąż można kupić bilety.

• Adres: Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudskiego 67,
  • Godzina: 17:00.

Dzień otwarty w EKOSTRAŻY

Myślisz o adopcji zwierzaka? Oferujesz dom tymczasowy? A może chciałbyś zostać wolontariuszem i nie wiesz, jak się za to zabrać? Przyjdź w niedzielę na Miłoszycką! Poznaj psy, koty i inne zwierzaki, które czekają w azylu na kochający dom. Jeśli będziesz zainteresowany adopcją, będziesz mógł zabrać psa na spacer zapoznawczy, pobawić się z nim, pohasać.

• Adres: ul. Miłoszycka 67,
  • Godzina: od 11:00 do 16:00.