4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu! [14-16 lipca 2023]
Kobieta na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Kobieta na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący weekend czeka na nas wiele ciekawych wydarzeń! Od piątku 14 lipca startuje Gastro Miasto, czyli druga odsłona najsmaczniejszej wrocławskiej imprezy roku. Tuż nad brzegiem Odry będzie można spróbować kulinarnych przysmaków z niemal całego świata. Oprócz tego, w sobotę pobawimy się na silent disco przy Hali Stulecia. Zobaczcie, co jeszcze dzieje się w mieście.

Piątek, 14 lipca

Gastro Miasto

Przed nami druga odsłona najsmaczniejszej wrocławskiej imprezy w tym roku. Od piątku do niedzieli spróbujemy przysmaków z niemal całego świata na Gastro Miasto, które odbywa się na Bulwarze Dunikowskiego. Czas spędzony na imprezie dodatkowo uprzyjemni muzyka puszczana z namiotu Vertigo Jazz Club.

• Godzina: piątek od 16:00 do 00:00; sobota od 12:00 do 00:00; niedziela od 12:00 do 20:00

WROSound 2023

Dwa dni pełne muzyki na placu Społecznym (ul. Mazowiecka 17) we Wrocławiu. Artyści zagrają na dwóch scenach. Bilety wciąż są dostępne.

• 14 lipca: Tricky feat. Marta, Brodka, asthma, Serca, Zima Stulecia, Baby Meelo, Guest Julka!
  • 15 lipca: Katy B, Kidnap, BOKKA, brodachè, We Draw A, EKHTO, Rycerzyki!

Nie zabraknie też warsztatów – będzie można zrobić festiwalowe ozdoby na głowę w formie wianków, przypinek czy opasek. Zapisy nie obowiązują: odbędą się każdego dnia (14-15.07) w godz. 18:30-21:30 na placu przed Impartem.

Sobota, 15 lipca

Lato na Pergoli

W każdy lipcowy weekend w kompleksie Hali Stulecia poczujecie się, jak na prawdziwych wakacjach. A to wszystko prawie za darmo! Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na nas w tę sobotę.

Program na sobotę (15 lipca):

• godz. 10:00-11:00 – fat burning z CityFit
  • godz. 11:00-12:00 – zdrowy kręgosłup z CityFit
  • godz. 13:00 – zwiedzanie Hali Stulecia z przewodnikiem
  • godz. 13:00-17:00 – sportowa sobota z Trenerem Osiedlowym (m.in. badminton, bule Marche, nordic walking, rekreacyjny tor przeszkód)
  • godz. 14:00-19:00 – rodzinne granie z Awarią Prądu (bezpłatna wypożyczalnia planszówek)
  • godz. 19:00-00:00 – nocne granie z Awarią Prądu (wyjątek: bilet 10 zł)
  • godz. 19:00-00:00 – silent disco na Pergoli (10 złotych wydane na barze w Bistro = voucher na słuchawki)
  • godz. 21:45 – pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej

A w niedzielę (16 lipca):

• godz. 17:00 – zumba z CityFit

Bezpłatne wycieczki po Wrocławiu z Wroclavią

Spacery poprowadzą miejscy przewodnicy – charyzmatyczni pasjonaci stolicy Dolnego Śląska i jej historii. Wycieczki są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Najbliższy termin:

15 lipca (sobota) – organizatorzy zabiorą spacerowiczów na południe od Dworca Głównego, na osiedle Huby. Podczas wycieczki zobaczyć będzie można m.in. pałace i olśniewające kamienice w tzw. zielonej części Wrocławia, a także unikalny Browar Mieszczański. Uczestnicy poznają też historię wrocławskich dworców autobusowych oraz odkryją nowe, ciekawe miejsca do spędzenia czasu wolnego w mieście.

• Godzina: 11:00, zbiórka pod Wroclavią

Niedziela, 16 lipca

Joga w Porcie Węglowym Beach Bar

Czy jest coś bardziej relaksującego niż praktykowanie jogi w otoczeniu natury? Doświadczysz tu harmonii ciała i umysłu, wchłaniając energię słonecznych promieni i delikatnego powiewu wiatru nad brzegiem wody. Zajęcia są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla osób już praktykujących jogę. Pod czujnym okiem doświadczonego instruktora, odkryjesz nowe możliwości swojego ciała, wzmocnisz mięśnie, poprawisz elastyczność i odnajdziesz wewnętrzną równowagę. Wstęp bezpłatny.

• Adres: Na Grobli 4
  • Godzina: 18:00

Niedzielne śniadania w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to idealne miejsce dla miłośników porannych potraw, a także dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, w pięknym otoczeniu i w pozytywnej atmosferze. Oprócz wystawców z różnorodną ofertą śniadaniową i lunchową, można liczyć na rozmaite animacje dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno pod względem jedzenia, jak i aktywności.

• Adres: Park Generała Andersa, ul. Kamienna 75
  • Godzina: od 9:00 do 16:00

Kino plenerowe na Nocnym Targu

W każdą letnią niedzielę Nocny Targ zaprasza na seans filmowy w plenerze z orzeźwiającymi napojami i pysznym jedzonkiem. 16 lipca obejrzymy tu film „Kill Bill” w reż. Quentina Tarantino. Można również wypożyczyć planszówki, które jeszcze bardziej umilą Wam leniwe niedziele na Nocnym Targu.

• Adres: Tęczowa 65
  • Godzina: 21:00