wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w ten weekend we Wrocławiu! [26-28 maja 2023]
Znajomi na wrocławskim rynku / zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Znajomi na wrocławskim rynku / zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący weekend nie będziemy się nudzić! Pobawimy się wspólnie pod gołym niebem na wyczekiwanej, pierwszej w tym sezonie potańcówce na placu Wolności, której motywem przewodnim będzie muzyka łącząca pokolenia. Jeśli lubicie karuzele odwiedźcie wesołe miasteczko przy Tarczyński Arenie, bo będzie z nami tylko do niedzieli. Zobaczcie, co jeszcze czeka na nas w ten weekend.

Reklama

Piątek, 26 maja 2023

13. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 

Warsztaty piwowarskie, oryginalne jedzenie, atrakcje dla dzieci, szkolenia sensoryczne, muzyka i piwa z najlepszych polskich browarów rzemieślniczych a także... szyszki chmielu wysłane w stratosferę – między innymi to czeka odwiedzających podczas 13. edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. 

Festiwal potrwa cały weekend (26-28 maja) i odbędzie się na Tarczyński Arena Wrocław. Godziny otwarcia:

 • 26 maja (piątek) – godz. 16:00-24:00,
 • 27 maja (sobota) – godz. 12:00-24:00,
 • 28 maja (niedziela) – godz. 12:00-20:00.

Premiera filmu „Mafia Mamma” w DCF

Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza na premierę filmu „Mafia Mamma” Toni Collette i Monicą Bellucci w rolach głównych. Fabuła opowiada o zwyczajnej, amerykańskiej gospodyni domowej, która z dnia na dzień staje się… szefową mafii. Jej wiedza na temat zorganizowanej przestępczości jest znikoma, na szczęście ma obok siebie koleżankę, która nauczy ją być prawdziwą matką chrzestną. Jeśli zastanawiacie się, gdzie zabrać mamę z okazji jej święta – będzie to idealna propozycja na spędzenie babskiego wieczoru.

Sobota, 27 maja 2023

Potańcówka na placu Wolności

Plac Wolności znów zamieni się w wielki taneczny parkiet. W sobotę, 27 maja – czyli tuż po Dniu Matki i przed Dniem Dziecka odbędzie się pierwsza w tym sezonie potańcówka na placu Wolności. Motywem przewodnim będzie muzyka łącząca pokolenia, a wspólną zabawę rozpoczniemy od energetycznej zumby. 

 • Czas trwania imprezy – od godz. 18:00 do 23:00.

Jarmark Świętojański

Do 27 czerwca na wrocławskim Rynku będzie Jarmark Świętojański, na którym kupimy mnóstwo rzeczy. W ofercie są artykuły przemysłowe, rękodzieło i rzemiosło – artystyczne wyroby własne, dekoracje, ceramika, biżuteria, mydła, kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby regionalne (w tym góralskie), świece i wiele więcej.

Będą też artykuły spożywcze – m.in. regionalne sery i wędliny, pieczywo, wypieki, konfitury, miody, nalewki, wyroby czekoladowe, słodycze, zioła czy przyprawy. 

 • Godzina: od 10:00 do 21:00.

„Tajemnice, krasnale i czarownice", spacer po Wrocławiu

W sobotę (27 maja) można wybrać się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście szlakiem krasnali. Uczestnicy zobaczą najpiękniejsze miejsca wrocławskiej Starówki, na życzenie wejdą na Mostek Czarownic, z którego widać cały Wrocław. Wycieczka skierowana jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

 • Start godz. 17:00 (zbiórka przy Niedźwiadku Malajskim przy Starym Ratuszu na Rynku),
 • Koszt wycieczki: 29 zł – dzieci do lat 14; 39 zł – dorośli,
 • Wymagana rezerwacja pod numerem tel. 513 946 946 (wyślij SMS lub WhatsUp – a otrzymasz potwierdzenie).

Niedziela, 28 maja 2023

Wesołe miasteczko przed stadionem Tarczyński Arena

Niedziela (28 maja) jest ostatnim dniem, w którym skorzystamy z atrakcji wesołego miasteczka przed stadionem Tarczyński Arena. Czekają tu na Was karuzele, zjeżdżalnie, koło młyńskie, trampoliny czy rollercoaster. Ceny biletów można zobaczyć w naszym poprzednim artykule.

 • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, w godz. 14:00-20:00; weekendy w godz. 12:00-21:00.

Dach Dominikańska – potańcówka integracyjna z bachatą 

Dach Dominikańska to obowiązkowy punkt na kulturalnej mapie Wrocławia. W niedzielę (28 maja) wraz ze szkołą tańca La Rosa Negra nauczysz się tu kroków jednego z najbardziej zmysłowych tańców świata – bachaty! 

 • Start potańcówki godz. 18:00,
 • Wstęp bezpłatny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl