wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Janek Górka – student z Wrocławia w finale The Voice of Poland. To już dzisiaj!
Jan Górka, finalista The Voice of Poland materiały prywatne
Jan Górka, finalista The Voice of Poland

Jan Górka, student inżynierii kwantowej na Politechnice Wrocławskiej, został jednym z czterech finalistów telewizyjnego show The Voice of Poland. Zachwycił jury i publiczność m.in. swoim własnym utworem pt. „Zadzwonię”. Dzisiaj (25 listopada) wieczorem usłyszymy go w finale programu. Jak się czuje? Zobaczcie, co nam powiedział!

Reklama

Janek Górka w finale 14. edycji The Voice of Poland

Jan Górka, student inżynierii kwantowej na Politechnice Wrocławskiej, dostał się do finału 14. edycji programu "The Voice of Poland". Półfinałowy odcinek i jego wyniki mogliśmy zobaczyć 18 listopada na antenie telewizyjnej Dwójki.

W półfinale show zaśpiewał najpierw utwór „Fairytale” Alexandra Rybaka, a następnie własną piosenkę pt. „Zadzwonię”, którą oczarował jury, publikę i internautów. Wśród wielu pozytywnych komentarzy po jego występie możemy przeczytać, że jest największym zaskoczeniem tej edycji The Voice of Poland. Jak się czuje dzień przed finałem? Spytaliśmy!

Czuję się całkiem nieźle, mam nadzieję, że znajdę tą pewność siebie, którą miałem podczas śpiewania Fairytale ostatnio i że występ będzie się podobał. O piosenkach jeszcze nic nie mogę powiedzieć, dlatego niech zostaną one niespodzianką.
Janek Górka, finalista The Voice of Poland

– Do soboty można wysyłać na mnie smsy o treści 8 pod numer 7350, żebym miał szansę na wygraną The Voice of Poland. Będę wdzięczny za wszystkie głosy i bardzo dziękuję za te, które oddaliście do tej pory – dodaje.

Półfinałowe występy Janka zobaczycie na stronie The Voice of Poland, a sam utwór „Zadzwonię” załączamy poniżej.

Śpiewa, gra na gitarze i pisze własne utwory

Janek pochodzi z Raciborza, obecnie jest studentem Politechniki Wrocławskiej. 

Muzyka jest bardzo daleka od inżynierii kwantowej, ale dzięki temu, zajmując się jednym, odpoczywam od drugiego. Bardzo lubię majsterkowanie przy elektronice. Sam konstruuję m.in. roboty i różne czujniki.
Janek Górka, student Politechniki Wrocławskiej

W rodzinie Janka muzykowali wszyscy – starsze siostry grają na pianinie i skrzypcach. W czasach szkolnych oprócz muzyki trenował też pływanie. Z powodu przeciążenia zajęciami, wypisał się ze szkoły muzycznej, żeby poprawić oceny. Jak mówi, wtedy rzucił profesjonalną muzykę. Sam dla siebie uczył się jedynie grać na ukulele i gitarze.

Kiedy miałem 14 lat, zmarła moja mama. Szukając sposobu na wyrażenie i przepracowanie swoich emocji, znowu zwróciłem się ku muzyce. Jedna z moich sióstr była uczestniczką 5. edycji The Voice. To właśnie ona i reszta rodziny namawiała mnie, żebym się zgłosił. Opowiedziała mi, czego się spodziewać. Zaskoczyła mnie rodzinna atmosfera na planie i to, że trenerzy naprawdę są bardzo ludzcy i można do nich podejść za kulisami z prośbą o poradę. 
Janek Górka, student Politechniki Wrocławskiej

Podczas przesłuchania w ciemno zaśpiewał utwór One Republic „I Ain't Worried”. Z jury odwróciły się dwie osoby: Justyna Steczkowska i Lanberry, którą wybrał na swoją trenerkę. Zobaczcie występ!

Kiedy finał The Voice of Poland 2023?

Finał 14. edycji The Voice of Poland, w którym zobaczymy wrocławskiego studenta odbędzie się już dzisiaj, 25 listopada o godz. 20.00 w TVP2

Janek, trzymamy za Ciebie kciuki!

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl