wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Teren przy ul. Wolbromskiej na Borku zostanie zagospodarowany. ZZM ogłosił przetarg

ZZM ogłosił przetarg na zagospodarowanie skweru pomiędzy ul. Wolbromską, Hallera i Racławicką na wrocławskich Krzykach. W ramach dwuetapowej inwestycji na wspomnianym obszarze powstanie m.in. plac zabaw, zewnętrzna siłownia czy strefa dla imprez plenerowych. Oferty można składać do 6 marca, do godziny 9.45.

Reklama

Zagospodarowany zostanie skwer o powierzchni ok. 5000 m2 przy ulicy Wolbromskiej na Borku. Inwestycja podniesie standard użytkowania tej przestrzeni jednocześnie zachowując indywidualne walory miejsca. Wprowadzony zostanie jednolity układ kompozycyjny i strefowość parku.

Każda grupa użytkowników znajdzie coś dla siebie. Na zagospodarowanym skwerze powstanie m.in. plac zabaw dla młodszych oraz dla starszych dzieci, siłownia terenowa, a także strefa dla imprez plenerowych.

Skwer przy ul. Wolbromskiej - stan obecny

Pierwszy etap projektu obejmuje:

 • budowę ścieżek, nawierzchni, montaż pomostu drewnianego,
 • budowę oświetlenia,
 • budowę placu zabaw dla starszych dzieci,
 • budowę nawierzchni placu zabaw dla małych dzieci,
 • budowę  nawierzchni siłowni,
 • montaż elementów małej architektury m.in. ławek parkowych, ławki bujanej na stelażu, koszy na odpady, stojaków rowerowych, słupków zabezpieczających, tablic informacyjnych – witaczy,
 • wydzielenie strefy dla psów,

Dodatkowo zostanie nasadzonych 620 krzewów, 3600 bylin i trawniki. Ogłoszenie o zamówieniu można znaleźć TUTAJ. ZZM na oferty wykonawców czeka do 6 marca, do godziny 9.45.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę prac jeszcze w marcu i podpisać z nim stosowną umowę, wówczas inwestycja powinna zostać zakończona w listopadzie 2020 roku. Szacowana wartość zadania to ok. 800 tysięcy zł brutto.

Po zakończeniu pierwszego etapu prac, ZZM ogłosi przetarg na kontynuację zagospodarowania terenu przy ul. Wolbromskiej w ramach drugiego etapu, który obejmie:

 • wyposażenie w urządzenia placu zabaw dla małych dzieci,
 • wyposażenie w urządzenia siłowni,
 • punkt poboru energii do imprez,
 • montaż elementów małej architektury m.in. stalowy element dekoracyjno-zabezpieczający, ścianka z informacją o Międzynarodowym Roku Dziecka z 1979r., budki dla ptaków i nietoperzy.
 
Wizualizacja, fot. Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA

Nasadzonych zostanie także 726 krzewów, 1367 bylin, 100 pnączy, 1900 roślin cebulowych oraz kolejne trawniki

Koszt drugiego etapu to około 325 tysięcy zł brutto.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama