wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Tercet Egzotyczny daje noworoczny koncert charytatywny

Tercet Egzotyczny

W swojej ponad 50-letniej historii Tercet Egzotyczny zagrał mnóstwo koncertów w kraju i za granicą. Nadal aktywny, zespół swoją twórczość poświęca również działalności charytatywnej – od wielu lat na rzecz Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Reklama

Przez trzydzieści lat skład grupy tworzyli małżonkowie Dziewiątkowscy i Zbigniew Adamkiewicz. Po śmierci obu gitarzystów, a zwłaszcza Zbigniewa Dziewiątkowskiego, który był kompozytorem większości piosenek zespołu, zapowiadało się na koniec legendy... A jednak – wolą pani Izabelli – zespół przetrwał. Dziś gitarzystami Tercetu są znani wrocławianie – basista bluesowy Włodzimierz Krakus i gitarzysta jazzowy Janusz Konefał. Wokalnie – w nagraniach i na koncertach – Izabelli Sktybant-Dziewiątkowskiej towarzyszą jej dwie córki – Katarzyna i Anna oraz Gaja Tyralska.

15 grudnia Universal Music Polska wyda najnowszy, trzypłytowy album „Tercet Egzotyczny – 50 lat legendy polskiej muzyki”. Między innymi, utwory, które znalazły się w tym wydawnictwie, zespół wykona kilkanaście dni później podczas swojego tradycyjnego koncertu charytatywnego. Czytaj więcej o tym wydarzeniu:

XXII Koncert Noworoczny Tercetu Egzotycznego

Koncert / Pop / W klubie
Termin 27 grudnia 2015 19:00

Miejsce Sala Koncertowa Radia Wrocław

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl