wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Dla seniorów
  4. Ponad 11 tysięcy przejazdów Taxi Senior we Wrocławiu

Najstarsi mieszkańcy (w wieku powyżej 75. roku życia) posiadający Wrocławską Kartę Seniora mogą jeździć taksówkami za darmo. Wrocław nową ofertę dla seniorów przygotował ze stowarzyszeniem Żółty Parasol oraz korporacją Taxi Grosz.

– Na inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podszedł do mnie jeden z uczestników programu i wyraził swoje zadowolenie z jego wprowadzenia. Jako miasto wspieramy wrocławskich seniorów i widać – poprzez liczby i tego typu reakcje mieszkańców - że ten program naprawdę działa i odpowiada na potrzeby wrocławian. Zapraszamy kolejnych seniorów, żeby również wypróbowali Taxi Senior – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W niecały rok – do września 2019 r. 6135 seniorów specjalną taksówką zrealizowało w sumie 11718 przejazdów.

– Program Taxi 75+ okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Cieszy się on dużym zainteresowaniem. Seniorzy dzwonią do nas i dziękują, że mogą bezpiecznie i komfortowo dojechać np. do lekarza. To bardzo duże udogodnienie zwłaszcza dla osób mających problem z poruszaniem się, osób z niepełnosprawnościami czy niesamodzielnych – podkreśla Robert Pawliszko, zastępca dyrektora ds. międzypokoleniowej aktywizacji społecznej.

Katarzyna Słuka i Irena Knossalla aktywnie korzystają z Taxi Senior. Fot. UMW

Katarzyna Słuka i Irena Knossalla aktywnie korzystają z Taxi Senior. Fot. UMW

– Cieszę się, że możemy we Wrocławiu korzystać z bezpłatnych przejazdów, a także wielu innych ciekawych propozycji. Seniorzy bardzo sobie cenią takie rozwiązanie i chętnie korzystają z taksówek. Taxi 75+ to nie tylko wygoda ale także oszczędność – dodaje Katarzyna Słuka, jedna z uczestniczek programu.

Jak skorzystać z bezpłatnej taksówki

Celem darmowej podróży może być wizyta w urzędzie lub u lekarza specjalisty. Aby z oferty skorzystało jak najwięcej osób, seniorzy bezpłatne przejazdy mogą zamówić dwa razy w miesiącu.

Zainteresowani programem Taxi 75+ powinni najpierw zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 lub Stowarzyszenia "Żółty Parasol", ul. Wyszyńskiego 75A we Wrocławiu, gdzie po spełnieniu określonych w regulaminie warunków (miejsce zamieszkania: Wrocław, wiek: 75+) otrzymają Złotą Wrocławską Kartę Seniora, upoważniającą do skorzystania z programu.

Fot. UMW

Taksówkę powinniśmy zamówić na minimum trzy dni i maksimum 30 dni przed planowanym kursem (numer telefonu: 794 123 124). Możemy podróżować w dni robocze w godzinach 7.00-18.00, tylko w granicach Wrocławia.

– Serdecznie zachęcam do aktywnego korzystania z programu Taxi 75+, a także innych projektów skierowanych do wrocławskich seniorów, choćby ze Szmaragdowej Wrocławskiej Karty Seniora, która zapewnia wrocławianom w wieku 90+ promocyjne oferty przygotowane przez partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, a także możliwość korzystania z bezpłatnych usług, jak m.in.: strzyżenie, manicure, pedicure, kontrola wzroku czy słuchu – wyjaśnia Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Zobacz także: Rusza program Taxi 75+

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl