wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Sprzęt dla osób z niepełnosprawnościami i pomoc w jego uzyskaniu – przyjdź do Parku Technologicznego

– To bardziej targi niż wystawa. Zaprosiliśmy firmy i organizacje, które zaprezentują sprzęt przeznaczony dla osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz opowiedzą, jak można go kupić albo wypożyczyć – mówi Małgorzata Dynowska pełnomocnik zarządu ds. integracji. - Zapraszamy 24 lipca do Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Reklama

Prezentacja nowoczesnego sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami oraz rehabilitacyjnego ma dwa cele. Po pierwsze, organizatorzy chcą zaprezentować wrocławianom najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia osobom ze specjalnymi potrzebami lepszą komunikację z otoczeniem i łatwiejszą mobilność.

- Chcemy przełamywać bariery i ułatwić dostępność, dlatego w jednym miejscu zgromadziliśmy sprzęt, który ułatwia transport, poruszanie się i komunikację – wyjaśnia Małgorzata Dynowska.

Testowanie i informowanie

Na spotkaniu będzie można obejrzeć i przetestować wózki terenowe i sportowe, sprzęt rehabilitacyjny, samochód dla osoby z niepełnosprawnościami i nowoczesne urządzenia usprawniające komunikację.

Na wystawie będą:

 • systemy wspierające komunikację osób niewidomych oraz głuchych – Altix Sp. z o.o.
 • samochód Volkswagen Caddy przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi – dla beneficjentów programu PFRON „S-A-M” – Auto Group Polska Sp. z o.o.;
 • gąsienicowy terenowy wózek inwalidzki – konstruktor Janusz Kozdra;
 • sprzęt rehabilitacyjny i wspomagający osoby niepełnosprawne i ze szczególnymi potrzebami – darmowa wypożyczalnia Fundacja Niepełnosprawni Stabłowice i Przyjaciele;
 • powiększalniki i lupy elektroniczne – MIRACLE Robert Biegański, Małgorzata Bauer Sp.j.;
 • sprzęt ortopedyczno-rehabilitacyjny i pomoc doradcza w załatwieniu formalności potrzebnych do zakupu sprzętu - Daniel Miłkowski Orto-Mid Wrocław;
 • sprzęt dla osób z niepełnosprawnością wzrokową oraz zaburzeniami mowy – Ośrodek Wsparcia i Testów PFRON;
 • wózki manualne, elektryczne i sportowe – Sunrise Medical Sp. z o.o.

Wystawcy poinformują też o tym, gdzie i na jakich zasadach można wypożyczyć sprzęt oraz jak zdobyć na niego dofinansowanie.

Informacje te mogą być szczególnie potrzebne w kontekście rozpoczynającego się naboru wniosków do pakietu programów „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” (SAM). W jego ramach można uzyskać dofinansowania do zakupu samochodu dostosowanego do potrzeb osoby z niepełnosprawnościami.

Wnioski można składać od 1 do 31 sierpnia. Zobacz również

" target="_blank" rel="nofollow noopener">Więcej informacji o programie SAM na stronie PFRON

„Wystawę sprzętu rehabilitacyjnego i technologii wspierających” 24 lipca 2023 r. w godz. 11:00-15:00 w sali konferencyjnej budynku BETA Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A. ul. Klecińska 125.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl