wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Szkolne remonty i inwestycje we Wrocławiu

Liceum Ogólnokształcące nr IX przy ul. Piotra Skargi /fot: Bartosz Moch

Naprawy dachów, budowa boiska i przebudowa pomieszczeń na sale dydaktyczne. Sprawdź, gdzie Wrocław przygotowuje się do przeprowadzenia remontów w szkołach.

Reklama

Już za kilka miesięcy uczniowie LO nr 1 przy ul. Poniatowskiego będą korzystać z nowego boiska wielofunkcyjnego. Boisko z  bezpieczną nawierzchnią EPDM (antypoślizgowa i bezspoinowa nawierzchnia poliuretanowa) o wymiarach 32x44 m powstanie do końca drugiego kwartału przyszłego roku. Zakres prac zakłada m.in. montaż niezbędnej infrastruktury: piłkochwytów, oświetlenia, monitoringu i odwodnienia. Powstanie także siłownia plenerowa, a w pobliżu boiska zamontowane zostaną elementy małej architektury jak: ławki, kosze na śmieci, domki dla zapylaczy oraz budki lę̨gowe dla ptaków. Wartość robót to prawie 840 tys. zł brutto.  

To niejedyna inwestycja związana z infrastrukturą sportową. 6 listopada oddano do użytku piłkochwyty z wymienionymi siatkami, które zamontowane przy boisku ZSP nr 4 przy ul. Sołtysowickiej. Koszt naprawy wyniósł 6 tys. zł brutto.

Dach do remontu

Kolejne zaplanowane remonty dotyczą napraw dachów. Tak będzie m.in. w SP nr 107 przy ul. B. Prusa, gdzie ogłoszono przetarg na wymianę pokrycia papowego dachu wraz z wykonaniem docieplenia. Planowane otwarcie ofert nastąpi 1 grudnia br. Wykonawca będzie mieć cztery miesiące na zrealizowanie zadania (od momentu podpisania umowy).  

Z kolei jeszcze w grudniu br. zostanie doszczelniony dach w ZSP nr 9 przy ul. Morelowskiego. Lokalnie zostaną wymienione gonty papowe oraz naprawione rynny. Wartość umowy 18,5 tys. zł brutto.

Większe prace planowane są w Liceum Ogólnokształcącym nr IX przy ul. Piotra Skargi. Generalny remont dachu zakłada wzmocnienie jego konstrukcji, wymianę pokrycia i opierzenia dachowego, istniejących świetlików, remont istniejących kominów. Budynek ma zostać dostosowany do obowiązujących obecnie przepisów przeciwpożarowych. Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 10 grudnia. Prace zostaną ukończone w ciągu 12 miesięcy od zawarcia umowy.

Szkoła na zielono

Większe prace budowlane zostaną także przeprowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 13 na pl. Muzealnym 20. Projekt zakłada przebudowę elewacji i stropodachów z termomodernizacją: obejmującą dach nad budynkiem głównym, salą gimnastyczną  i zapleczem. Nad łącznikiem pojawi się ekstensywny zielony dach, który pokryje samowystarczalna roślinność nie wymagająca zewnętrznej pielęgnacji. Pojawi się również zielona ściana pokryta roślinami. Dodatkowo przeprowadzona będzie wymiana częściowa stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż zadaszeń nad wejściami oraz żaluzji zewnętrznych w części okien.

Drugim zadaniem w ramach remontu jest budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej na terenie szkoły. Mowa o instalacji zewnętrznej kanalizacji deszczowej dla odwodnienia części powierzchni dachów z włączeniem od strony ulicy Kościuszki. Zadanie zostanie wykonane w ciągu 8 miesięcy od daty podpisania umowy. Budżet to 2,4 mln złotych brutto.

Ponadto, wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca odpowiedzialny za remont ZS nr 20 przy ul. Kłodnickiej. Szkolne piwnice mają zostać przebudowane na cele dydaktyczne, zakłada się równiez remont zaplecza socjalno-sanitarnego. Wykonane zostanie również docieplenie i elewacja bloku sportowego. Otwarcie ofert nastąpi 4 grudnia br. Remont zostanie ukończony w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama