wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Policja szukała go w całej Europie, wpadł we Wrocławiu. Jego gang okradał metodą „na wnuczka"

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany  przez dzielnicowych z Rakowca we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne shutterstock
Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany przez dzielnicowych z Rakowca we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne

Poszukiwany w Europie 67-letni mężczyzna został zatrzymany rzez wrocławskich policjantów. Jest podejrzany o udział w oszustwach metodą „na wnuczka” na terenie Niemiec.

Reklama

67-latek zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, to Polak podejrzany o szereg oszustw popełnionych w Niemczech.

Poszukiwany w Europie zatrzymany we Wrocławiu

– Mężczyzna jako szef gangu miał za zadanie kontrolowanie i koordynację wszystkich działań szajki. Oszuści posługiwali się głównie metodą „na wnuczka” lub „na znajomego” – mówi asp. szt. Monika Kaleta, z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu

Jak informuje policja we Wrocławiu poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zauważony przez dzielnicowych z Rakowca, kiedy przejechał buspasem na ul. Traugutta. Po przedstawieniu zarzutów, został doprowadzony do sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz, o jego dalszych losach zdecyduje niemiecki sąd. Grozić mu do 10 lat więzienia.

Na czym polega oszustwo „na wnuczka” lub „na znajomego”

Policja informuje, że złodzieje w metodzie „na wnuczka” czy „na znajomego” wykorzystują łatwowierność i zaufanie seniorów, którzy często są osobami samotnymi.

Oszuści dzwonią i podają się za członka rodziny – wnuczka, siostrzeńca czy znajomego. Proszą o pieniądze na operację w szpitalu, okazyjny zakup samochodu czy kupno domu.

W ten sposób potrafią wyłudzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nierzadko osoby starsze dają oszustom wszystkie pieniądze jakie mają w domu, a nawet biorą pożyczki.

KWP/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama