wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

SZCZEPCIObus na Jarmarku. Kolejna okazja, by zaszczepić się przeciw COVID-19

Szczepciobus na Jarmarku Bożonarodzeniowym, fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Na pl. Solnym, gdzie rozstawione są świąteczne kramy, stanie SZCZEPCIObus.

Reklama

Od kilku miesięcy na wrocławskie ulice wyjeżdża SZCZEPCIObus, czyli Mobilny Punkt Szczepień przeciwko COVID-19. Specjalny bus MPK parkuje przy kościołach, uczelniach, cmentarzach czy na uczęszczanych przez wrocławian i turystów placach. Teraz będzie można z niego skporzystac na Bożonarodzeniowym Jarmarku.

Czytaj więcej: Mobilny Punkt Szczepień przeciwko COVID-19 na ulicach Wrocławia. Gdzie stanie SZCZEPCIObus?

Na pokładzie SZCZEPCIObusa można się zaszczepić przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson oraz dwudawkową Pfizer-BioNTech. Wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości. Wcześniejsza rejestracja nie jest potrzebna. Jak dotąd w SZCZEPCIObusie zaszczepiono ok. 9,5 tys. chetnych. Wrocławskie MPK liczy, że osób, które przyjęły preparat będzie jeszcze więcej. W końcu Jarmark Bożonarodzeniowy to jedna z wrocławskich atrakcji, która przyciąga tysiące turystów.

– Od początku SZCZEPCIObusowi przyświeca taki cel, by być blisko mieszkańców miasta w ważnych dla nich chwilach. Liczymy na to, że na zbliżające się święta, goście jarmarku będą chcieli zapewnić sobie i swoim bliskim najważniejszy możliwy prezent: zdrowie – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Stolica Dolnego Śląska od początku wspiera Narodowy Program Szczepień, tworząc własną kampanię edukacyjną #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw COVID-19. Dlatego miasto liczy, że przechadzający się po jarmarku goście znajdą chwilę, żeby zadbać o siebie i swoich bliskich przyjmując preparat.

Szczepienia na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Kiedy?

29 listopada – poniedziałek

  • Jarmark Bożonarodzeniowy 17:00 – 20:00

30 listopada – wtorek

  •  17:00 – 20:00
1 grudnia – środa 
 
17:00 – 20:00

2 grudnia – czwartek

  • 17:00 – 20:00

3 grudnia – piątek

  •  17:00 – 20:00

4 grudnia – sobota

  •  17:00 – 20:00

5 grudnia – niedziela

  • 17:00 – 20:00

Pandemia COVID-19. Liczby

Od początku pandemii COVID-19 według danych Ministerstwa Zdrowia pozytywny wynik testu na COVID-19 miało 3 377 698 osób, z czego zmarło 81 228 osób. 

W listopadzie każdego dnia notuje się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków zachorowania na COVID-19. 23 listopada resort zdrowia poinformował o ponad 19 tys. zakażeń, a zmarło 287 osób.

Co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło w Polsce ponad 54 proc. populacji (20,5 mln osób). Pełną dawką zaszczepiono 20,3 mln osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama