wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Tysiąc numerów PESEL i setki miejsc pracy dziennie. Jak Ukraińcy radzą sobie w naszym mieście? Dane statystyczne z 22 kwietnia

Do 22 kwietnia we Wrocławiu wydano Ukraińcom 33 tys. numerów PESEL fot. Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl
Do 22 kwietnia we Wrocławiu wydano Ukraińcom 33 tys. numerów PESEL

Po wybuchu wojny w Ukrainie do Wrocławia przyjechały tysiące uchodźców z tego kraju. Wielu z nich znalazło pracę, kolejnym wydano numery PESEL. Jak dziś Ukraińcy radzą sobie w naszym mieście? Najnowsze dane Urzędu Miejskiego Wrocławia z 22 kwietnia.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Tysiące nowych PESELI i nowi uczniowie

Według danych Urzędu Miejskiego Wrocławia w ostatnim tygodniu, każdego dnia Ukraińcom wydawano około 1000 numerów PESEL dziennie. Łącznie do 22 kwietnia wydano ich już ponad 33 tys. 

Coraz więcej dzieci z Ukrainy uczy się w szkołach i przedszkolach w stolicy Dolnego Śląska. Przed wybuchem wojny w tych placówkach było ok. 4,5 tys. dzieci z Ukrainy, a od 24 lutego do 20 kwietnia przybyło tam kolejne 7 tys.

Moja wnuczka Weronika chodzi od trzech tygodni do SP nr 7, przy Al. Brucknera. To miejsce bardzo jej się podoba. Ma tam już nowych znajomych. Cieszę się, że może uczęszczać do szkoły we Wrocławiu.
Ludmiła, która z wnuczką Weroniką musiała uciekać przed wojną w Ukrainie

300 złotych jednorazowej pomocy i 40 za nocleg

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dziennie wpływa ok. 300 wniosków o przyznanie jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł. Przysługuje ono każdemu obywatelowi Ukrainy, którego pobyt w Polsce został uznany za legalny i który został wpisany do rejestru PESEL. Do 22 kwietnia świadczenia w tej wysokości dostało 15 tys. osób.

40 zł za dzień

Osoby, które zdecydowały się przyjąć pod swój dach uchodźcę z Ukrainy, mogą ubiegać się o dodatkowe świadczenie z tego tytułu. To 40 złotych dziennie na osobę. 

Praca

Spośród ofert pochodzących z Państwowego Urzędu Pracy, z pomocą Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, do 22 kwietnia znaleziono pracę dla 3900 uchodźców z Ukrainy. Dziennie udaje się pomóc ok. 175 takim osobom.  

Ukraińscy uchodźcy we Wrocławiu. Stan na 22 kwietnia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama