4. Podczas tej gry poznasz inspirujące wrocławianki. Świetna zabawa na Dzień Kobiet!
Himalaistka Wanda Rutkiewicz bez wątpienie inspirowała, czy będzie na szlaku gry? Tomasz Hołod

Zbierz paczkę znajomych albo wpadnij z rodziną i świętuj Dzień Kobiet, poznając inspirujące wrocławianki oraz odkrywając ciekawe zakamarki naszego miasta. Uczestniczki projektu Zostań Inspiracją zapraszają do udziału w bezpłatnej grze miejskiej, którą zaplanowano na 9 marca. Sprawdź szczegóły.

Wrocławianki były (i są!) wybitnymi chemiczkami, architektkami, lekarkami, piosenkarkami, himalaistkami. Jednak, mimo swoich ogromnych osiągnięć, pozostają nieznane lub zapomniane.

– Dlatego z okazji Dnia Kobiet chcemy przybliżyć postacie kilku z nich. Zapraszamy na bezpłatną grę miejską, gdzie połączymy zwiedzanie miasta z historiami inspirujących wrocławianek – zachęca Karina Leśkiewicz, liderka projektu Zostań Inspiracją, organizator wydarzenia. – Możemy zdradzić, że w grze poznamy np. osobę, która zaprojektowała Manhattan, czy tę, która zrewolucjonizowała wrocławski biznes.

Kiedy i gdzie start?

Zapiszcie sobie w kalendarzach: sobota 9 marca. Grać będzie można od godz. 10 do 16. Sama zabawa nie powinna zająć więcej niż 2 godziny. Grę można rozpocząć w ratuszu przy kasach do Muzeum Sztuki Mieszczańskiej (obok pomnika Fredry) za pomocą kodu QR lub przyjść do organizatorek, które będą w Przejściu Dialogu (ul. Świdnicka 19). Tutaj będzie znajdować się też meta gry i na koniec czekać będą małe niespodzianki.

Dodatkowe informacje

Gra będzie odbywać się za pomocą skanowania kodów QR znajdujących się na terenie Starego Miasta, dlatego warto zabrać ze sobą naładowany smartfon. Wydarzenie jest objęte patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia i Wrocławskiej Rady Kobiet. Organizowane jest we współpracy z miastem Wrocław, Wrocławskim Centrum Rozwoju i Przejściem Dialogu.

Projekt non-profit Zostań Inspiracją tworzą cztery przyjaciółki – licealistki. Chcą pokazać innym młodym kobietom, że mają realny wpływ na otaczający świat i są w stanie go zmieniać.