wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Święta na Przedmieściu Oławskim – mieszkańcy ubrali choinkę

Mroźna aura nie ostudziła radosnej atmosfery – we wtorek, 20 grudnia 2016 mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego wspólnie stroili świąteczne drzewko. Gwiazdkowy klimat spotkania rozgrzały ciepłe napoje, pyszny żurek i kolędowanie.

Rano na miejsce przyszły dzieci z własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Kolejne ozdoby robiono już na miejscu spotkania.

– Kreatywność dzieci nie znała granic: obok recyclingowych ozdób z pokrywek i starych płyt CD zawisły papierowe gwiazdy i wielobarwne łańcuchy (również z makaronu!), bombki i dzwonki, a także aniołek wykonany z plastikowego kubka, piłki i piór. Popołudniu na miejscu pojawili się dorośli, rodziny, grupy przyjaciół i seniorzy. Końcowy efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Grażyna Adamczyk-Arns, prezes Zarządu Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o.

Przy ustawionej na tę okazję fotobudce do późnych godzin wśród śmiechów dorośli i dzieci robili sobie wspólne zdjęcia w zabawnych przebraniach.

Choinkę można podziwiać w narożniku placu u zbiegu ul. Kościuszki i Pułaskiego, przy biurze MOICO.

Organizatorami spotkania była miejska spółka Wrocławska Rewitalizacja wraz z partnerami: Moico (dostawca światłowodowego internetu), Wrocławska Spółdzielnia Socjalna, Real Estate Developer (deweloper osiedla Nowa Papiernia) oraz pracownia projektowa AP Szczepaniak.

Lokalne Biuro Rewitalizacji – miejsce spotkań dla mieszkańców

W listopadzie na Przedmieściu Oławskim, przy ul. Hercena 13 otwarto Lokalne Biuro Rewitalizacji. Jest to miejsce pracy, spotkań, doradztwa, dyskusji i wymiany doświadczeń. W swobodnej atmosferze można podyskutować o przyszłości Przedmieścia Oławskiego, a ponadto poznać plany rewitalizacji, zgłosić pomysł lub problem, skorzystać z bezpłatnego doradztwa i poznać sąsiadów. O pracy Lokalnego Biura Rewitalizacji – czytaj tutaj.

fot. organizatorzy

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl