wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Światowej klasy specjaliści od finansów obradują we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, fot. archiwum UE

Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny w tym tygodniu będzie gościł wybitnych specjalistów z zakresu nauk ekonomicznych. W dwóch międzynarodowych konferencjach biorą udział finansiści, analitycy finansowi, przedstawiciele sektora bankowego i przedsiębiorcy z całego świata.

Reklama

We wtorek na Uniwersytecie Ekonomicznym rozpoczęła się dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa Wrocław Conference in Finance WROFIN. Contemporary Trends and Challenges. Problematyka poruszana podczas wystąpień dotyczy finansów, najbardziej aktualnych zjawisk i procesów dostrzegalnych w tym obszarze. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechali przedstawiciele najważniejszych ośrodków naukowych, wśród gości są m.in. prof. Lucjan Orłowski (Sacred Heart University, USA) oraz prof. Hermann M. Locarek-Junge (Technische Universität Dresden).

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Zarządzania Finansami UE. - Konferencja WROFIN jest jedną z czołowych międzynarodowych konferencji w zakresie finansów organizowaną w Polsce. Gromadzi ona przedstawicieli różnych obszarów finansów, takich jak: rynek finansowy, finanse przedsiębiorstwa, finanse osobiste, finanse publiczne, bankowość, ubezpieczenia - zapowiadał prof. Krzysztof Jajuga, przewodniczącego Komitetu Naukowego  Konferencji. - Najciekawsze wystąpienia będą opublikowane w monografii wydanej przez Springer.

Rodzina uczelni

Uniwersytet Ekonomiczny jest współorganizatorem kolejnego wydarzenia zaplanowanego na ten tydzień we Wrocławiu. W środę, 25 września, w hotelu Mercure Wrocław Centrum, rozpocznie się 27. doroczna konferencja CEEMAN pod tytułem  Management Education for a Changing World. Tradycyjnie obejmuje serię wydarzeń mających na celu zapoznanie się z realiami biznesowymi, politycznymi i społecznymi w zmieniającym się świecie współczesnym oraz omówienie implikacji, najlepszych praktyk i współpracy w obszarze rozwoju zarządzania.

CEEMAN to Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Zarządzania w Dynamicznych Społeczeństwach, założone w 1993 r, stawia sobie za cel przyspieszenie wzrostu jakości zarządzania w Europie Środkowo-Wschodniej.

Trzydniowa impreza organizowana jest każdego roku w innym miejscu świata. Poprzednie edycje organizowane były, m.in. w Chinach i w RPA.

- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest bardzo dumnym członkiem rodziny uczelni zrzeszonych w CEEMAN. Angażujemy się w wiele aktywności tej organizacji i dlatego półtora roku temu wystąpiliśmy do władz CEEMAN z propozycją współorganizowania konferencji we Wrocławiu - mówi dr Anna H. Jankowiak, dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. - Dzięki tej konferencji będziemy mogli gościć przedstawicieli ponad 150 uczelni z całego świata, którym zaprezentujemy nie tylko naszą uczelnię lecz również nasze piękne miasto i smaczną, polską kuchnię.

Prof. Bogusława Drelich – Skulska, prorektor ds. Współpracy z zagranicą: - Podczas trzech dni będziemy mieli szansę poznania doświadczeń naszych kolegów z innych uniwersytetów z całego świata, z którymi wspólnie będziemy zastanawiać się na wyzwaniami w zakresie zarządzania uczelniami wyższymi w dynamicznie zmieniających się okolicznościach współczesnego świata.

Ue/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama