wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Sukces wrocławian w konkursie Microsoft

Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków

Studenci Politechniki Wrocławskiej i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zakwalifikowali się do krajowego finału konkursu Imagine Cup, firmowanego przez koncern Microsoft.

Reklama

Organizatorem konkursu jest firma Microsoft, a współorganizatorem Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki.

Polskie jury wyłoniło pięć najlepszych projektów w każdej z trzech kategorii konkursowych: Gry (Games), Innowacje (Innovation) oraz Projekty społeczne (World Citizenship).

Wrocławianie znaleźli się w najlepiej ocenionej piątce w kategorii Games.

„J Team – Soul of Magic” to projekt współpracy studentów Politechniki Wrocławskiej i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. W przeznaczonej na urządzenia mobilne i stacjonarne grze można wcielić się w maga i toczyć pojedynki z innymi graczami lub przeciwko sztucznej inteligencji.

Dzięki zastosowaniu technologii Microsoft Azure cała rozgrywka odbywa się w chmurze, co pozwala bezproblemowo kontynuować zmagania na konsoli np. na telefonie. Dodatkowym atutem jest intuicyjne sterowanie dostosowane do specyfikacji platformy.

- Cieszy nas, że z każdym rokiem trafia do nas coraz więcej zgłoszeń będących kompleksowymi projektami biznesowymi, a nie jedynie interesującymi rozwiązaniami technologicznymi – komentowała  Agata Dudar, manager ds. programów akademickich w polskim oddziale Microsoft.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów, którzy wykorzystują swoją kreatywność w tworzeniu realnych rozwiązań technologicznych.

W dotychczasowych edycjach udział wzięło niemal 2 miliony studentów ze 190 krajów. Laureaci krajowego finału, planowanego na 8-9 kwietnia, będą reprezentować Polskę w półfinałach światowych. Finał światowy odbędzie się w tym roku w Seattle.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl