wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Study in Wroclaw: Wrocławskie uczelnie promują się w Mińsku

Wrocławskie uczelnie szukają studentów za wschodnią granicą, fot. Study in Wroclaw

Nawet 6-7 tysięcy osób odwiedza co roku Targi Edukacyjne w Pałacu Sztuki w stolicy Białorusi. Podczas imprezy intensywnie promować się będą wrocławskie szkoły wyższe

Reklama

Na trzydniowe targi (13-15 lutego) do Mińska pojechali przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz niepublicznych: Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Handlowej. Wspierać ich będą koordynatorzy projektu „Study in Wroclaw”, firmowanego przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

- Podczas targów będziemy opowiadali także o warunkach studiowania na innych wrocławskich uczelniach – zapowiada Mirosław Lebiedź, projekt „Study in Wrocław”.

W planach wrocławskiej misji są także prezentacje poszczególnych uczelni. Przygotowano cztery takie spotkania z uczniami lektoratów języka polskiego wprowadzonych przez Stowarzyszenie Polonijne w Mińsku.

Mirosław Lebiedź: - Zakładamy, że w każdym weźmie udział około 40 osób.

Białorusini to druga pod względem wielkości grupa obcokrajowców, którzy na miejsce studiów wybrali Wrocław (więcej jest tylko Ukraińców). Według raportu magazynu „Perspektywy” na całym Dolnym Śląsku w roku akademickim 2018/2019 uczyło się 618 osób z białoruskim paszportem. Największe grupy są na: Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Medycznym oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym i w Wyższej Szkole Bankowej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama