wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Sterowiec Goodyear Blimp nad Wrocławiem. Byliśmy na pokładzie

Od dwóch dni wrocławianie zadzierają głowę do góry i obserwują sterowiec Goodyear Blimp, a zdjęcia biało-niebieskiego statku powietrznego zalały sieć. Nam udało się wejść na pokład.

Reklama

Nad Wrocławiem można obserwować legendarny sterowiec Goodyear Blimp. Będzie widoczny na niebie jeszcze do poniedziałku, 2 sierpnia, ale czy będzie maszynę będzie można zobaczyć w niedzielę – to zależy od pogody. Nam udało się wejść do środka.

Duże wrażenie robi prędkość wznoszenia, a widok Wrocławia z okna gondoli – zachwyca.

Chociaż ma długość prawie ¾ boiska piłkarskiego (75 metrów) i wysokość 18 m, gondola pomieści zaledwie 14 pasażerów, w tym dwóch pilotów.

Sterowiec do Wrocławia przyleciał w piątek, nocuje na lotnisku w Szymanowie. Loty wzbudzają sporą sensację, a Szymanów odwiedzają wielbiciele podniebnych pojazdów z całej Polski.

Maszyna szybko wzbija się do góry. Wznosi się na wysokość nieco niższą niż ma wieża Eiffla, czyli ok 300 m i leci z prędkością 125 km na godzinę. We Wrocławiu za sterami 3-silnikiowego maszyny siedzi min. pierwsza kobieta-pilot sterowca z ponad 20-letnim stażem.

Sterowiec Goodyear Blimp

w zeszłym roku powrócił na europejskie niebo. Maszyna, którą określa się już mianem legendy, zapewnia relacje z najważniejszych imprez motorsportowych. 


Sterowiec już jest we Wrocławiu/ fot. Joanna Leja/redakcja www.wroclaw.pl

Sterowiec Goodyear Blimp to półsztywny Zeppelin NT, który jest największym tego typu modelem na świecie. Ten międzynarodowy symbol, widoczny w przestworzach od 1910 r. jako ambasador marki Goodyear, nie tylko zapewnia niepowtarzalne wrażenia, ale jest także wykorzystywany do relacjonowania najważniejszych imprez sportowych, w tym 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Objętość maszyny wynosi aż 8425 metrów sześciennych, dzięki temu jest bardzo dobrze widoczny nawet z daleka.

Jak sprawdzić, gdzie znajduje się sterowiec?

Aby sprawdzić, gdzie znajduje się sterowiec, wystarczy wejść na stronę FlightRadar24 i wpisać w wyszukiwarkę numer identyfikacyjny maszyny DLZFN. Jeśli sterowiec znajdzie się w locie, możliwe będzie śledzenie jego aktualnej pozycji na niebie.

– Pojawienie się sterowca Goodyear Blimp na niebie zawsze wzbudza zainteresowanie setek tysięcy mieszkańców. To doskonała okazja, by uchwycić ten majestatyczny obiekt na zdjęciach. Zapraszamy do wspólnej zabawy i dzielenia się swoimi relacjami w sieci, oznaczając je hashtagiem #GoodyearBlimp. Zachęcamy też do publikowania zdjęć na naszym profilu na Facebooku. Najlepsze fotografie zostaną wyróżnione na Instagramie, na profilu @goodyeareurope – zachęca Marta Kosyra, Consumer Brand Marketing Manager EEN Goodyear.


Sterowiec już jest we Wrocławiu/ fot. Joanna Leja/redakcja www.wroclaw.pl

Sterowiec Goodyear Blimp nad miastem

Sterowiec przyleciał do naszego kraju 30 lipca od strony Czech, po drodze minął Wałbrzych i Świdnicę, by następnie osiąść na lotnisku w Szymanowie. W kolejnych dniach Blimp będzie regularnie wzbijał się w niebo, zapewniając okolicznym mieszkańcom niepowtarzalne widoki.

2 sierpnia sterowiec Goodyear Blimp zakończy swoją wizytę w Polsce. Przelatując m.in. nad Lubinem, Głogowem i Zieloną Górą, uda się do Niemiec i dalej do Kopenhagi, gdzie będzie towarzyszył wyścigom Pure ETCR, czyli pierwszej na świecie serii wyścigów w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama