wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Startupowy know-how w Nowych Horyzontach

Startup Wrocław: Ewolucje to konferencja pełna praktycznej wiedzy, konkretnych wskazówek i inspiracji. Eksperci, przedstawiciele branży i miasta Wrocław spotkali się w Kinie Nowe Horyzonty, aby podjąć tematykę możliwości rozwoju i ekspansji startupów. 

Reklama

Integrowanie społeczności jest jednym z najważniejszych elementów budowania środowiska technologiczno-stratupowego  – zaznacz Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.  – W ARAW-ie powołaliśmy jednostkę, która zajmuje się środowiskiem starup-ów.Co miesiąc organizujemy meetupy, tworzymy bazę wiedzy. Jesteśmy aktywnym uczestnikiem tego ekosystemu – dodaje Ewa Kaucz, wiceprezes ARAW-u

.

Podczas konferencji zaproszeni goście dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie budowania i rozwoju startupowego biznesu. Wsród zaproszonych byli:

  • Bartosz Majewski dotychczas sfinalizował transakcje na ponad 20 milionów złotych, a także znalazł się wśród 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, prestiżowego rankingu osób, którzy kreują innowacyjny biznes i wprowadzają nieszablonowe, kreatywne rozwiązania do swoich projektów.
  • Rafał Sobczak zrealizował pod względem technicznym i biznesowym due diligence ponad 100 projektów z obszaru nowych technologii. Członek Rad Nadzorczych spółek: Inno-Gene SA, ARI SA, obecnie Członek Zarządu w spółce Venture Inc S.A.
  • Maciej Zawadziński to entuzjasta technologii i doświadczony przedsiębiorca, prezes dwóch rewelacyjnie prosperujących, wrocławskich spółek: Piwik PRO oraz Clearcode. W początkach swojej kariery, Maciej stworzył pierwszą sieć reklamową dla blogerów w Polsce. Za jej pośrednictwem prowadził kampanie reklamowe dla międzynarodowych marek takich jak Samsung, Peugeot, Nokia, Nikon, Asus i Timotei.
  • Mick Griffin ma ponad 9 lat doświadczenia w budowaniu i zarządzaniu strategiami rozwoju biznesu. Specjalizując się w sprzedaży transgranicznej, Mick jest teraz Chief Revenue Officer w firmie Brand24 zajmującej się monitorowaniem ruchu internetowego.

Podczas konferencji przedstawiciele Nokii opowiadali o nowatorskim projekcie Nokia Garage: Agnieszka Pasek jest autorką szkoleń, które też prowadzi, strategii komunikacyjnych oraz innowacyjnego marketingu dla technologii 5G. Drugi z prelegentów Nokii, Konrad Fuławka, pracuje w departamencie Nokia Mobile Networks jako Innovation Officer w Nokia Wrocław. Jest odpowiedzialny za prowadzenie zespołów wielokulturowych pracujących nad wieloma złożonymi projektami ze świata Mobile Broadband.


Po prezentacjach odbył się niezwykle merytoryczny i emocjonujący panel dyskusyjny, który był moderowany przez partnera merytorycznego wydarzenia - KPMG, a udział w nim wzięli: 

  • Paweł Wieczyński, PiLab
  • Ghela Boskovich, StartupBootcamp
  • Renata Nowakowska. Skanska
  • Tomasz Gondek, SensDx
  • Piotr Śliwiński, Explain Everything

Gościem specjalnym konferencji była działająca w branży fintech Ghela Boskovich, która przez ostatnie 10 lat swojej pracy koncentrowała się na rozwoju biznesu pod kątem kluczowych rozwiązań dla ubezpieczeń i systemów bankowych.

Założyła również FemTechGlobal, którego celem jest zmniejszenie różnicy w zatrudnieniu pomiędzy kobietami, a mężczyznami w branży fintech oraz w branży usług finansowych. Ghela Boskovich regularnie uczestniczy w dyskusjach oraz jest współautorem wielu publikacji z branży fintech, skupiając się na nowych paradygmatach biznesu oraz ukierunkowaniu na klienta. W 2016 roku Ghela uzyskała tytuł jednej z 30 najbardziej inspirujących kobiet, które odcisnęły swoje piętno przy rozwoju innowacji, wg magazynu Brummell.

Po części oficjalnej na wszystkich uczestników czekało atrakcyjne after party w Starej Piwnicy. A tam networking, który uatrakcyjnił pierwszy we Wrocławiu koncert zespołu Michała Sadowskiego z Brand24.

Smart City Wrocław Startup Challenge

Wydarzeniem, które wiąże się ze stratupowym spotkaniem jest zaplanowany na piątek i sobotę (9-10 czerwca) Smart City Wrocław Startup Challenge. Wydarzenie ma formę hackatonu, w którym każdy zespół, złożony z programistów, grafików, kreatorów, przedsiębiorców i aktywnych mieszkańców, otrzyma wsparcie mentorów wyspecjalizowanych w zakresie tworzenia i zarządzania startu-upem. W ciągu 36 godzin drużyny opracują rozwiązania dla miasta, a najlepszy projekt ma szansę na zdobycie nawet do miliona złotych na jego realizację.


Startup Challenge

Startupy / Warsztaty
Termin od 9 czerwca 2017 do 10 czerwca 2017

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz

fot. Janusz Krzeszowski

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama