wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ruch kolejowy w kierunku Tarczyński Arena zablokowany
Czerwona tablica z napisem „Wypadek” fot. wroclaw.pl
Czerwona tablica z napisem „Wypadek”

W czwartek 1 lutego ok. 4.50 rano, na torach za stacją Pracze Odrzańskie, pociąg relacji Ścinawa - Wrocław Główny śmiertelnie potrącił 64-letnią kobietę. Na miejscu trwają czynności dochodzeniowe. Ruch kolejowy odbywa się tylko jedną nitką szlaku: w kierunku stadionu ruch jest na razie zablokowany.

Reklama

Pociąg Kolei Dolnośląskich jechał ze Ścinawy do Wrocławia.

Do zdarzenia doszło przed 5.00 rano na 10 km szlaku kolejowego, tuż za stacją Pracze Odrzańskie. – Śmierć poniosła 64-letnia kobieta. Na razie nie ma informacji, czy przechodziła w niedozwolonym miejscu przez tory, czy świadomie na nie wtargnęła. W tej sprawie prowadzone będzie dochodzenie – mówi podkomisarz Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji. 

Wiadomo, że obsługa pociągu była trzeźwa, pasażerowie podróżujący tym składem nie odnieśli obrażeń. Zapewniono im też transport zastępczy.  

Obecnie, ze względu na trwające na miejscu zdarzenia czynności, ruch odbywa się tylko jedną nitką szlaku kolejowego. Zablokowany jest przejazd w kierunku Stadionu Wrocław. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl