wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Smart City Forum
W tym roku Smart City Forum odbędzie się 14 i 15 czerwca Samart City Forum
W tym roku Smart City Forum odbędzie się 14 i 15 czerwca

Najbliższa edycja Smart City Forum odbędzie się 14 i 15 czerwca br. we wrocławskim hotelu the Bridge Wroclaw MGallery na Ostrowie Tumskim. Uczestnicy porozmawiają o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem m.in. w pandemicznej rzeczywistości.

Reklama

Smart City Forum jest największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast.

To również miejsce spotkań, gdzie miasta różnej wielkości uczą się wzajemnie od siebie jak wdrażać innowacje, przekazują sobie zdobytą wiedzę oraz doświadczenia.

Wydarzenie gromadzi decydentów szczebla krajowego, administracji samorządowej oraz znanych ekspertów z branż takich jak: transport, budownictwo, bezpieczeństwo, energetyka, zarządzanie danymi czy usługi publiczne.

Technologia w zarządzaniu miastem

W czerwcu już po raz czternasty włodarze miast, przedstawiciele biznesu i eksperci smart city spotkają się, aby dyskutować o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem, wdrażaniu e-usług w samorządach oraz ekologii w smart city. W planie wydarzenia są również rozmowy o nowoczesnym transporcie miejskim oraz o tworzeniu warunków do rozwoju biznesu.

– To z pewnością największy w Polsce kongres poświęcony rozwojowi inteligentnych miast – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Honorowy Przewodniczący Rady Programowej Smart City Forum. – Najbliższa edycja jest wyjątkowa, bo wspólnie będziemy zastanawiać się, jak miasta i regiony mają poradzić sobie w tych niełatwych czasach kryzysu wywołanego pandemią. To również konieczność zaadoptowania naszych miast i nas samych do tej nowej rzeczywistości. Myślę, że każdy samorządowiec zadaje sobie pytania, jak wielki wpływ na ma technologia na kształt naszych lokalnych społeczności w dobie tego pandemicznego kryzysu.

Idea, która nabiera rozpędu

Podczas nadchodzącej edycji wydarzenia, włodarze miast i administracji planują wspólnie opracować zarys planu na rozwój w nowej rzeczywistości.

– Podczas Smart City Forum możemy wymieniać się doświadczeniami i przede wszystkim wspierać i pokazywać, co w poszczególnych miastach w miarę dobrze wyszło - twierdzi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – To jest niezwykle cenne doświadczenie, kiedy możemy po prostu czerpać z sukcesów innych samorządów, ale też unikać błędów, które ktoś inny popełnił.

Smart City Forum to również platforma spotkań między biznesem i samorządami.

– Spotykają się tu reprezentanci miast, start-upów, małych, średnich i dużych firm, a więc wszyscy uczestnicy czegoś, co nazywamy smart city – uważa Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. – Jest to idea, która dopiero nabiera rozpędu, wymaga wsparcia, promocji, networkingu i tłumaczenia. Smart City Forum jest świetnym miejscem do tego, żeby ci wszyscy ludzie się wyjaśnili sobie jak rozumieją tę ideę i zastanowili się, co mogą zrobić wspólnie.

Czternasta edycja Smart City Wrocław odbędzie się w hotelu the Bridge Wroclaw MGallery Hotel Collection w dniach 14-15 czerwca 2022 r. Spotkania odbywające się podczas kongresu będzie można śledzić również online.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl