4. Skwer przy ul. Parafialnej prawie gotowy [ZDJĘCIA]

Skwer na Ołtaszynie naprzeciwko kościoła pomiędzy ulicami Parafialną i Pszczelarską jest już prawie gotowy - w najbliższym czasie dostarczone zostanie oświetlenie i ostatnie rośliny. Wszystkie prace mają zakończyć się na początku czerwca.

Skwer na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta odnawia firma Remat, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Wykonawca najpierw uprzątnął cały teren i rozebrał fundamenty starego kiosku. Później z kostki ułożył alejki i instalacje pod oświetlenie. Pojawiły się tam również młode drzewa i inne nasadzenia. Teren podzielono na cztery zielone strefy, które ozdabiają m.in.: śnieguliczki, lilaki, berberysy, róże, forsycje i barwinki.

Zainstalowano elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. – W tej chwili wykonawca czeka na dostarczenie słupów oświetleniowych i ostatnich roślin do posadzenia – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Mieszkańcy już widzą pozytywną zmianę i komplementują nowy skwer.

– Odkąd tu mieszkam ten plac wyglądał jak łąka. Teraz wreszcie doczekaliśmy się fajnego placu – napisała na profilu ZDiUM pani Halina. – Piękny skwer, jako mieszkaniec Ołtaszyna bardzo dziękuję – dodaje pani Barbara.

Inwestycja kosztuje blisko 260 tysięcy złotych. Wszystkie prace mają zakończyć się na początku czerwca.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć