wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Silver Tower Center – otwarty
Silver Tower Center – otwarty

Otwarto Silver Tower Center (fot.Miłosz Turowski)

W czwartek przedstawiciele spółki Wisher Enterprise* oficjalnie otworzyli jedną ze swoich flagowych inwestycji w Polsce, czyli wrocławski Silver Tower Center.

Reklama

– Otwarcie Silver Tower Center jest ważnym wydarzeniem dla naszej firmy. To kolejny istotny krok w naszych biznesowych planach w Polsce i za granicą. Wrocław to wyjątkowe miejsce, bardzo perspektywiczne i dynamicznie rozwijające się miasto, przyciągające wielu zagranicznych inwestorów. Cieszymy się, że mogliśmy tu zrealizować tak prestiżową inwestycję – mówi Oleg Vyshniakov.

Budynek ma blisko 55 metrów wysokości i dysponuje 25 tysiącami mkw. powierzchni użytkowej, w tym ponad 16 do najmu i 7,5 tys. mkw. biur. W budynku znajdą się m.in sklepy, restauracje i siedziby firm, np. z branży IT.

– Miło nam poinformować, że swoje biuro będzie tu miał wrocławski oddział Luxoftu, międzynarodowej firmy z branży IT. Już wkrótce przeprowadzi się z dotychczasowej siedziby i zajmie docelowo trzy piętra, powierzchnię około 1800 metrów kwadratowych do tej pory wynajęto już jedną trzecią powierzchni. Siedzibę będzie tu miała także spółka Dom Development. Prowadzimy rozmowę z kolejnymi kontrahentami – deklaruje Aleksandra Sikora, menedżer ds. najmu Silver Tower Center.

Za projekt budynku odpowiedzialna była Pracownia Projektowa Maćków.

– Trzy lata temu nie wierzyłem, że uda się doprowadzić tę inwestycję do końca. Nie z powodu braku zaufania do inwestora. Tylko jako wrocławianie przyzwyczailiśmy się do dziury w ziemi. Otoczenie wymagało rewitalizacji, ale teraz to już historia. Cieszę się, że udało się wybudować Silver Tower Center – mówi projektant Zbigniew Maćków.

Hotel Ibis

W budynku znalazło się miejsce na pierwszy w Polsce trzygwiazdkowy hotel ibis Styles. Jak nazwa wskazuje, projektanci postawili na styl. Motywem przewodnim jest baśniowy świat „Alicji z Krainy Czarów”. W 133 pokojach znajdą się m.in. ikonografie, a także bajkowe gadżety, np. małe drzwi prowadzące do innego świata. Na każdym piętrze zastosowano inny kolor. Hotel działa już od 1 października. – Od momentu otwarcia zorganizowaliśmy kilka spotkań w naszym centrum konferencyjnym, w hotelu gościliśmy już ponad 2,5 tys. gości – mówi Anna Wierus, dyrektor hotelu ibis Styles Wrocław Centrum. – Średnio wynajmujemy obecnie ponad 50 procent pokoi, co nas bardzo cieszy, bo przecież tak naprawdę dopiero rozwijamy naszą działalność.

*Inwestorem jest ukraińska spółka Wisher Enterprise, która realizuje inwestycje m.in. w Estonii, Litwie, Gruzji i Łotwie. W Polsce obecna jest także w Warszawie, gdzie wynajmuje apartamenty. Budowa Silver Tower Center rozpoczęła się w połowie 2012 roku. Koszt Inwestycji to 113 mln zł.

MT

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl