wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rusza rekrutacja do wzmacniającej grupy kobiet z Dolnego Śląska

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu realizowanego w ramach Dolnośląskich Małych Grantów. Podczas spotkań online, które będą się odbywały w ramach wzmacniającej grupy kobiet, uczestniczki otrzymają wsparcie w rozwiązywaniu problemów, które pojawiły się przez sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Reklama

Grupa wsparcia ma na celu zrzeszenie kobiet z Dolnego Śląska, a zajęcia mają odbywać się w siostrzeńskiej atmosferze. Projekt obejmuje 8 dwugodzinnych spotkań online, które odbędą się na platformie Google Meet. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 czerwca o godz. 19.00. Rekrutacja kobiet trwa do 7 czerwca, w ramach projektu jest przewidzianych 20 bezpłatnych miejsc.

Zajęcia poprowadzi Lena Bielska, która jest certyfikowaną trenerką antydyskryminacyjna i założycielką Fundacji HerStory. Współpracuje ona również z wrocławskim Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadzi indywidualne procesy wsparcia dla kobiet z różnym doświadczeniem przemocy i kryzysów.

Cel grupy wsparcia dla kobiet

Spotkania mają się odbywać w pozytywnej atmosferze i będą obejmowały tematykę związaną z doświadczeniami i problemami, które pojawiły się wraz z pandemią koronawirusa. Do głównych celów grupy będa należały takie aspekty jak m.in.:

  • wzmocnienie poczucia uczestniczek projektu,
  • przełamanie poczucia izolacji i samotności czy bezsilności, które mogły się pojawić w wyniku pandemii koronawirusa,
  • pobudzenie wspólnoty,
  • wsparcie samorozwoju.

Grupa ma również być przestrzenią, gdzie kobiety będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami i lękami.

Kto może wziąć udział w spotkaniach?

W zajęciach może uczestniczyć, każda kobieta chcąca podzielić się swoimi doświadczeniami lub uporać się z problemami, które pojawiły się w czasie pandemii. Kobiety z Dolnego Śląska, które chcą wziąć udział w warsztatach, powinny zgłosić chęć uczestnictwa, poprzez wysłanie  maila na adres: [email protected], w odpowiedzi otrzymają formularz rekrutacyjny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 czerwca, a wyniki zostaną ogłoszone 8 czerwca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama