wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rusza nabór partnerstw naukowców i firm do programu „Mozart”

Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, fot. Tomasz Walków

Rozpoczął się nabór do kolejnej, już dziewiątej edycji programu „Mozart”, który koordynuje Wrocławskie Centrum Akademickie

Reklama

Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej „Mozart" to przedsięwzięcie skierowane do naukowców i przedsiębiorców. Pilotuje je Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Miasto Wrocław swoją ofertę kieruje do aktywnych naukowców i przedsiębiorców, którzy w ramach partnerstw naukowo-biznesowych mają pomysł na wspólny projekt. Dzięki tej współpracy przedsiębiorca wykorzystuje rozległą i specjalistyczną wiedzę naukowca na rzecz rozwoju firmy, a naukowiec zdobytą wiedzę biznesową stosuje w pracy dydaktycznej i badawczo-rozwojowej.

W programie udział biorą partnerstwa naukowca ze stopniem co najmniej doktora zatrudnionego na uczelni lub w instytucie w charakterze pracownika badawczo-dydaktycznego czy badawczego z przedsiębiorcą działającym na terenie Wrocławia i zatrudniającym tu pracowników.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wca.wroc.pl/mozart. Można się również konsultować telefonicznie lub mailowo z członkami zespołu zaangażowanymi w realizację programu (https://wca.wroc.pl/kontakt-mozart).

Termin składania wniosków mija 30 czerwca 2020 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama