wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ruszyła akcja „Paczka dla Lwowiaka"

W ubiegłym roku zebrano blisko 5 ton darów dla mieszkańców Lwowa. fot. UM Wrocławia

Żywność, artykuły higieniczne, środki czystości czy zabawki dla dzieci – to wszystko można podarować dla osób mieszkających we Lwowie i jego okolicach, w tym naszych rodaków. Właśnie po raz ósmy ruszyła akcja „Paczka dla Lwowiaka”.

Reklama

„Paczka dla Lwowiaka” to zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla osób z okolic Lwowa, będących w trudnej sytuacji materialnej – rodzin z dziećmi, seniorów, wychowanków domów dziecka czy pacjentów hospicjum.

Wszyscy, którzy chcą je wspomóc, mogą to zrobić przekazując dla nich żywność trwałą, artykuły higieniczne, produkty do dezynfekcji, środki czystości, maści przeciwodleżynowe, ale też zabawki, pieluchy czy środki higieniczne dla małych dzieci. To wszystko można przynosić do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184. Zbiórka potrwa do 2 grudnia. Dwa dni później zebrane dary ruszą w podróż do Lwowa i okolic.

Potrzebujących można też wspomóc datkami finansowymi, które należy wpłacać do 20 grudnia 2021 roku na konto Fundacji im. Św. Jadwigi z dopiskiem „Pomoc Lwów”.

Nr konta 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504, Fundacja Św. Jadwigi, pl. Staszica 4, 50-221 Wrocław 

Pomoc dla dzieci, chorych i seniorów

Zebrane dary i pieniądze zostaną przekazane m.in. dzieciom z Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej, podopiecznym Domu Miłosierdzia dla Seniorów w Brzuchowicach oraz potrzebującym rodzinom ze Lwowa i innych miejscowości. 

– Wszelkie dary są niezwykle ważne i pożądane. Zebrane pieniądze również. Ale najważniejsza i równie wzruszająca, jest nasza pamięć naszych o rodakach i o ludziach mieszkających daleko stąd, jednak niezwykle dla nas bliskich – podkreśla Kazimierz Pabisiak, członek Rady Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi, która jest współorganizatorem akcji.

Pomogą po raz ósmy

Do akcji przyłączyły się także: Urząd Miejski Wrocławia, Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Region Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, 1 KS Ślęza Wrocław oraz Straż Miejska Wrocławia, która bierze czynny udział w gromadzeniu darów. 

Jak co roku w akcji biorą udział także przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele z wrocławskich szkół. – Nie tak dawno kraje zachodnie pomagały nam, a od pewnego czasu to my możemy jeździć z darami na Wschód. Dlatego zamierzamy podtrzymywać tę tradycję do końca świata i o jeden dzień dłużej – deklaruje Jarosław Krauze, wrocławski radny. 

Pierwszy transport z darami na Ukrainę miał miejsce w 2014 roku. – Wtedy wysłaliśmy paczki niewielkim busikiem. A teraz jeżdżą ciężarówki z ładunkiem 4-5 ton – z radością zaznacza Kazimierz Pabisiak.

Przed rokiem, w ramach siódmej edycji akcji, udało się zebrać blisko 19 tys. zł. 

 

Akcja „Paczka dla Lwowiaka” odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama