wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Edukacja
 4. Aktualności z edukacji
 5. Będzie rozbudowa szkoły podstawowej na Tarnogaju

Szkoła Podstawowa nr 9 to jedna z najstarszych szkół we Wrocławiu. Choć placówka na bieżąco jest remontowana i doposażana, to jednak wymaga rozbudowy. I taka inwestycja w najbliższych latach zostanie zrealizowana. O rozbudowę placówki zabiegała m.in. Rada Osiedla Tarnogaj. 

Rozbudowa SP nr 9 o 4-kondygnacyjny budynek

Szkoła Podstawowa nr 9 rozbudowana zostanie o 4-kondygnacyjny budynek. Jego powierzchnia wynosić będzie ok. 985 mkw.

Nowy budynek powstanie pomiędzy skrzydłem dydaktycznym a sportowym. Będzie w nim m.in. 9 nowoczesnych klas, sanitariaty, pomieszczenie rekreacyjne i biurowe oraz szatnie. Przybędzie też 18 nowych miejsc parkingowych.
Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu

Rozbudowę placówki na wrocławskim Tarnogaju przeprowadzi i sfinansuje inwestor zewnętrzny (deweloper), który przekaże budynek miastu w formie darowizny.

– O rozbudowie tej placówki rozmawiamy z mieszkańcami, radą osiedla Tarnogaj i przedstawicielami szkoły już od dłuższego czasu. Jest ona niezbędna, by zapewnić uczniom i nauczycielom maksymalny komfort nauki i pracy. Teraz jest możliwość, by tę inwestycję sfinansował deweloper, który w pobliżu szkoły buduje osiedle. Trwają ustalenia co do szczegółowych rozwiązań projektowych – dodaje Marcin Miedziński.

Zgodnie z ustawą, inwestor budujący osiedle w trybie tzw. specustawy mieszkaniowej musi zapewnić uczniom (nie mniej niż 7% planowanej liczby mieszkańców inwestycji mieszkaniowej) dostęp do szkoły podstawowej w odległości nie większej niż 1500 metrów.

Nie tylko nowy budynek

W ramach inwestycji na nowo zagospodarowany zostanie też teren wokół placówki, w tym chodniki oraz wejścia do skrzydła bloku sportowego, które zostanie przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Przebudowana zostanie również infrastruktura techniczna związana m.in. z kanalizacją deszczową i sanitarną.

Z niecierpliwością czekamy na rozbudowę naszej placówki. Dzięki tej inwestycji szkoła zmieni się nie do poznania. A dodatkowa powierzchnia dydaktyczna pozwoli nam całkiem inaczej organizować zajęcia, m.in. wrócić do jednozmianowości oraz w bardziej komfortowych warunkach prowadzić pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla uczniów. Będziemy także mogli pomyśleć o zwiększeniu oferty zajęć pozalekcyjnych.
Zbigniew Matuszak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Nyskiej

Nowy budynek ma zostać otwarty z początkiem września 2028 roku. Jednak gotowy ma zostać nieco wcześniej, tak żeby miasto miało czas na przejęcie i przygotowanie całej placówki przed rozpoczęciem roku szkolnego 2028/2029. Koszt rozbudowy: 8,5 mln złotych plus vat. W pełni pokrywa go inwestor (deweloper).

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Wizualizacja rozbudowy SP 9 przy ul. Nyskiej mat. pras.
Wizualizacja rozbudowy SP 9 przy ul. Nyskiej

W nowym budynku SP nr 9 powstanie:

 • 9 klas,
 • sanitariaty,
 • pomieszczenie rekreacyjne,
 • pomieszczenia biurowe/pracownie,
 • szatnie,
 • 18 miejsc parkingowych.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl