wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Nowe miejsca pracy w Magnolii Park
Nowe miejsca pracy w Magnolii Park

Od marca większa powierzchnia handlowa w Magnolii Park, fot. inwestor

Kończy się najważniejszy etap rozbudowy Magnolia Park. Największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku urośnie do ponad 100 tys. mkw. i powiększy nawet o 60 sklepów i o około 300 miejsc parkingowych. W powstałych nowych lokalach pracę znajdzie kilkaset osób. Nową odsłonę Magnolia Park zaplanowano na marzec 2015 roku.

Reklama

Rozbudowa Magnolii rozpoczęła się w 2013 roku. Jednak najintensywniejsze prace w nowej części Magnolii od strony ul. Legnickiej trwały w drugiej połowie 2014 roku i na początku 2015 roku.

– Po ich zakończeniu centrum handlowe powiększy się do powierzchni porównywalnej do 14 boisk do piłki nożnej – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Nowa część od strony ul. Legnickiej oznacza również powiększenie oferty o kilkadziesiąt lokali.

W dobudowanej części znajdą swoje miejsce  sklepy, lokale usługowe i strefa restauracyjna. W jednej z restauracji będzie można również spędzić czas na tarasie zewnętrznym, z widokiem na patio i ulicę Legnicką.

W planach jest wybudowanie wielofunkcyjnego boiska koszykarsko-siatkarsko-tenisowego w miejscu dawnego amfiteatru. Z kolei rodzice z dziećmi będą mogli korzystać ze zrewitalizowanego placu zabaw, którego lokalizacja się nie zmieni. W kolejnych miesiącach rozbudowana zostanie także strefa restauracyjna w pobliżu kina Helios, a przestrzeń wokół budynku zostanie na nowo zaaranżowana.

 – W 2014 roku nasze centrum odwiedziło blisko 10 mln klientów. Przewidujemy, że po zakończeniu rozbudowy odnotujemy dalszy wzrost liczby odwiedzających nas gości – mówi Tomasz Waszkiewicz

Magnolia Park jest największym centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnym na Dolnym Śląsku. Łączna powierzchnia handlowa wynosi obecnie ponad 81 tys. mkw. Wśród najemców centrum znajduje się około 230 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Oferta rozrywkowo-rekreacyjna obejmuje kino i salę zabaw dla dzieci. Klienci mogą korzystać z ponad 3 200 miejsc parkingowych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl