wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pierwsza Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę

– Jest zupełnie inna. Szybsza, młodsza, sięgająca Afryki – zapowiada wyjątkową pielgrzymkę ks. Jerzy Babiak – jej organizator. Chcąc wziąć udział w tym religijnym wydarzeniu, należy się zapisać – liczba pielgrzymów jest ograniczona do 100. Pielgrzymi będą zmierzać na Jasną Górę pod hasłem „Miłosierdzie w drodze”.

Reklama

Organizatorami pielgrzymki jest Liceum Salezjańskie we Wrocławiu oraz Salezjańskie Wolontariat Misyjny Młodzi Światu odział we Wrocławiu. W ubiegłym roku odbyła się testowa pielgrzymka „zerowa”. – Trasę 221 km przejechaliśmy już nie raz, także na rolkach i to w jeden dzień – wspomina ks. Babiak.

Pielgrzymi z Wrocławia wyruszą 1 lipca, aby po czterech dniach, jadąc przez Bierutów, Kluczbork, Kamyk dotrzeć na Jasną Górę. – Chcemy złożyć u stóp Jasnogórskiej Maryi nasze intencje, ale i konkretny dar miłosierdzia – finanse na budowę studni we wsi Toki w Czadzie. Towarzysząca akcja „Kilometry Miłości” będzie najważniejszym owocem pielgrzymowania – wyjaśnia ks. Jerzy Babiak. Podczas pielgrzymki nie zabraknie modlitwy, Eucharystii oraz konferencji. Tematami poszczególnych dni będą: ”Perspektywa”, „Myślenie”, „Aktywność” i „Pełnia”

Aby być rolkowym pielgrzymem należy spełnić określone warunki. Można dowiedzieć się o nich na stronie internetowej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl