3. Rok Dobrych Relacji. Wydarzenia
Rok dobrych Relacji to kilkadziesiąt wydarzeń osiedlowych i ogólnomiejskich materiały organizatorów
Rok dobrych Relacji to kilkadziesiąt wydarzeń osiedlowych i ogólnomiejskich

Zgodnie harmonogramem wydarzeń w trakcie roku odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń zarówno o charakterze osiedlowym jak i ogólno miejskim. Swoje propozycje zgłosiły m.in. przedszkola, szkoły, jednostki kulturalne, społeczne, organizacje pozarządowe, jednostki i spółki miejskie. Sprawdź wybrane wydarzenia

W pełnym harmonogramie znajdują się także m.in. konferencja naukowa poświęcona zjawisku samotności, specjalna kampania informacyjna, edycje specjalne Dnia Życzliwości, Wrocławskiej Potańcówki, Dni Seniora czy wakacyjne festyny. Centralnym punktem będzie ogólnomiejski festyn, który odbędzie się 27 lipca czyli dokładnie w Międzynarodowy Dzień Osób Samotnych.

Rok Dobrych Relacji wydarzenia

Rok dobrych relacji. Wydarzenia styczeń–grudzień

Podziel się książką

Propozycja Przedszkola nr 6 na zorganizowanie ogólnodostępnego punktu wymiany książek. Społeczność przedszkolna (zarówno dzieci, jak i rodzice) staną się dostarczycielami książek dla osób samotnych mieszkających w okolicy.

Rok dobrych relacji. Wydarzenia luty–czerwiec

Dzieli nas pół wieku

Kolejna edycja konkursu na portret – literacki, fotograficzny lub plastyczny – osoby starszej o co najmniej 50 lat od autora lub autorki. W tym roku konkursowi towarzyszyć będą warsztaty plastyczne „Napisz do Babci, napisz do Dziadka”, adresowane szczególnie do tych dzieci, których rodziny mieszkają poza Wrocławiem i poza granicami Polski.

Propozycja Liceum Ogólnokształcącego nr XII.

Rok dobrych relacji. Wydarzenia luty–grudzień

Wykłady prezydenta Wrocławia nt. samotności dla słuchaczy UTW, który przedstawi  wydarzenia odbywające się we Wrocławiu, które mogą być pomocne przy radzeniu sobie w osamotnieniu i osobiście zaprosi seniorów do udziału w nich.

Rok dobrych relacji. Wydarzenia luty

Rok dobrych relacji. Wydarzenia marzec

W marcu ogłoszony zostanie międzyszkolny konkurs dla młodzieży na esej, poruszający tematykę relacji i alienacji. Propozycja Liceum Ogólnokształcącego nr IX oraz WCRS

5 marca. Opowieści z wielkich bloków

Premiera przedstawienia Wrocławskiego Teatru Lalek, które porusza tematykę samotności, dojrzewania, wykluczenia, a także różnic międzyludzkich, które mogą, ale nie muszą być przeszkodami w budowaniu

Bajka o uczuciach

Spektakl dla mieszkańców Wrocławia, dedykowany przede wszystkim seniorom. Ukazuje relacje międzyludzkie, m.in. problem samotności

Rok dobrych relacji. Wydarzenia maj–wrzesień

Potańcówki

Propozycja WCRS na cyklicznie odbywające się wydarzenia, które integrują mieszkańców poprzez taniec. Plac Wolności w centrum miasta będzie parkietem, na którym każdy będzie mógł zatańczyć tak, jak lubi.

Rok dobrych relacji. Wydarzenia czerwiec

1 czerwca Dzień dziecka

Plenerowe świętowanie Dnia Dziecka pełne atrakcji sportowo-kulturalnych. Głównym punktem programu będzie koncert Sary James.

Rok dobrych relacji. Wydarzenia lipiec

27 lipca Międzynarodowy Dzień Osób Samotnych

Centralny punkt obchodów Roku Dobrych Relacji – wydarzenie plenerowe skierowane do wszystkich mieszkańców.

Rok dobrych relacji. Wydarzenia wrzesień

Dni Seniora

Czas integrujący seniorów nie tylko z Wrocławia. Po kolorowej inauguracji, która odbywa się w centrum Wrocławia seniorzy otrzymują symboliczne klucze do miasta. Zaczynają wówczas świętowanie, a specjalnie z myślą o nich przygotowywanych jest wiele wydarzeń.

Ucieczka od…

Debata młodzieżowa skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz zainteresowanych osób dorosłych. Tematem debaty będzie poszukiwanie dobrych relacji w rodzinie, szkole, wśród przyjaciół

Rok dobrych relacji. Wydarzenia październik

Miesiąc Różnorodności

Wydarzenie w Szkole Podstawowej nr 96, które pomoże dzieciom migrantów w integracji. Podsumowaniem jest festiwal, podczas którego pokazywane są kraje pochodzenia uczniów.

Rok dobrych relacji. Wydarzenia listopad

21 listopada Dzień Życzliwości

Coroczna kampania, która uwrażliwia na przyjmowanie pozytywnych postaw w życiu

Rok dobrych relacji. Wydarzenia grudzień

Poświętuj-my komuś święta

Coroczna kampania, w której drobne gesty, takie jak złożenie życzeń znajomym i nieznajomym tworzą atmosferę wzajemnej życzliwości i szacunku. W Roku Dobrych Relacji nie może jej zabraknąć.

Rok dobrych relacji. Wydarzenia listopad–grudzień

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych – TON

Propozycja Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Bezpłatne koncerty, spektakle teatralne i wystawy promujące artystów z niepełnosprawnościami, którzy reprezentują różne dziedziny sztuki