wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rewitalizacja podwórka na południu miasta [WIDEO]

Rewitalizacja podwórka na południu miasta, fot. Janusz Krzeszowski

Na wrocławskim osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek zakończył się pierwszy etap rewitalizacji podwórka. Jest ono teraz bardziej funkcjonalne i komfortowe. A to dopiero początek. W przyszłym roku planowany jest bowiem ciąg dalszy inwestycji, która wzbogaci ten teren o nowe atrakcje dla mieszkańców.

Reklama

Rewitalizowane podwórko mieści się pomiędzy ulicami: Fiołkową, Ostrowskiego i Grabiszyńską. Wybudowane zostały na nim m.in.: nowe drogi, chodniki, miejsca postojowe oraz system nowoczesnego odwodnienia i zagospodarowania wód opadowych. Przygotowano także instalację pod oświetlenie całego terenu oraz nasadzono nową zieleń – w sumie 460 krzewów.

– Największą wartością tego remontu jest odwodnienie oraz nowe chodniki. Nie będzie się już tak kurzyło. W przyszłości ma być jeszcze bardziej komfortowo – opowiada pan Bogumił, właściciel mieszkania przy remontowanym podwórku.

Obecnie cała deszczówka, z obszaru objętego modernizacją, magazynowana jest w specjalnych zbiornikach, które wykorzystywane będą do nawadniania terenów zielonych.

– Warto podkreślić też, że każda rewitalizacja wrocławskich podwórek poprzedzona jest konsultacjami z mieszkańcami. Tak było też i w tym przypadku. Wszystkie zgłoszone do nas wnioski brane były pod uwagę – mówi Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy ZZK we Wrocławiu.

Pierwszy etap prac na podwórku pomiędzy ulicami: Fiołkową i Ostrowskiego kosztował 1,2 mln zł. 

Nowe chodniki i nowa zieleń na podwóku osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek, źródło: ZZK

Wkrótce II etap prac

Drugi etap modernizacji tego terenu rozpocznie się 2022 r. W ramach tych prac na podwórku staną: siłownia dla dzieci i seniorów, plac zabaw, górka saneczkowa i boisko wielofunkcyjne. Pojawią się też nowe ścieżki spacerowo-rowerowe.

– Dzięki tym pracom podwórko będzie bardziej komfortowe, a jego nowa aranżacja ułatwi integrację mieszkańców – dodaje Tomasz Jankowski.

Wizualizacja podwórka po całokowitej modernizacji, źródło: ZZK

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama