wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ponad 3200 mkw. dachów do remontu. W których kamienicach?

źródło: Wrocławskie Mieszkania

Na początku września w 6 wrocławskich kamienicach rozpoczną się remonty dachów. W budynkach wymienione zostanie też ogrzewanie na bardziej ekologiczne. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

Reklama

Remonty dachów prowadzone będą w budynkach gminnych przy ul. Sępa Sarzyńskiego 59, 61, 63, 65, 65a i ul. Więckowskiego 21. W ramach tych prac m.in.: wymieniona zostanie ich konstrukcja, orynnowanie, przebudowane zostaną też kominy. Łączna powierzchnia remontowanych dachów to ponad 3200 mkw.

– Prowadzone prace z pewnością poprawią wygląd kamienic, ale nie tylko. Dobrze wyizolowany i szczelny dach znacznie poprawia efektywność energetyczną budynku. Mniej ciepła potrzeba do jego ogrzania i nie ma jego strat – podkreśla Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.

Inwestycje realizowane będą do końca 2021 r.

Przy okazji prowadzonych prac dekarskich w budynkach wymienione zostanie też ogrzewanie na bardziej ekologiczne. Kamienice podłączone zostaną do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Czytaj także: Miasto likwiduje kopciuchy w kilkudziesięciu budynkach komunalnych

Jeszcze więcej inwestycji

To jednak nie koniec tego typu inwestycji w mieście. W ciągu najbliższych dni Wrocławskie Mieszkania podpiszą kolejne umowy na remonty dachów. Dotyczyć będą one budynków gminnych przy ul. Chińskiej 3a i ul. Sępa Szarzyńskiego 73. W planach jest także renowacja pokrycia przy ul. Krakowskiej 25 i 27.

W sumie w 2021 r. Wrocławskie Mieszkania przeprowadziły remonty dachów w 11 kamienicach. Wartość tych inwestycji szacuje się na prawie 3 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama