wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Remont klatek schodowych w mieszkaniach komunalnych

źródło: Wrocławskie Mieszkania

Trwa remont klatek schodowych w kamienicach przy ul. Czajkowskiego 38A i ul. Kleczkowskiej 39 oraz w rewitalizowanych budynkach na Przedmieściu Oławskim. Prace zlecone przez Wrocławskie Mieszkania mają na celu poprawę bezpieczeństwa i estetyki kamienic.

Reklama

W kamienicach przy ul. Czajkowskiego 38A i ul. Kleczkowskiej 39 działania inwestycyjne swoim zakresem obejmują prace typowo remontowe lub odtworzeniowe. Między innymi: otynkowane oraz pomalowane zostaną ściany i sufity klatek, naprawione balustrady i tralki oraz wstawione nowe okna PCV na klatkach schodowych. Poza tym zamontowane zostaną nowe domofony oraz oprawy żarowe. 

– Wierzymy, że prace te wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfortu lokatorów zamieszkujących te kamienice – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań. – Remont potrwa do końca listopada 2020 r. i kosztować będzie 135 tys. złotych – dodaje.

Prace na Przedmiesciu Oławskim

Remonty klatek realizowane są również w budynkach rewitalizowanych przez spółkę w ramach unijnego programu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – ZIT Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Projekt dotyczy 4 wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie historycznej zabudowy Przedmieścia Oławskiego przy ul. Komuny Paryskiej 94A, ul. I Prądzyńskiego 25 i 30 oraz T. Kościuszki 175 we Wrocławiu.

– Na Przedmieściu Oławskim wykonujemy bardzo szeroki zakres prac obejmujący, poza pracami na klatkach schodowych, m.in. remont elewacji frontowych, dachów, poddasza oraz piwnicy. Wymieniamy też stropy, stolarkę okienną i drzwiową. Będą też nowe instalacje sanitarne i elektryczne – dodaje Katarzyna Galewska.

Prace rewitalizacyjne na Przedmieściu Oławskim zostaną zakończone w przyszłym roku. Koszt rewitalizacji 4 kamienic wyniesie ok. 6 mln złotych.

Remont kamienicy na Przedmieściu Oławskim, źródło: Wrocławskie Mieszkania 

Kolejne remonty

Spółka Wrocławskie Mieszkania planuje również remonty klatek przy ul. Zegadłowicza 34, Jarocińskiej 32, Zatorskiej 4. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie kolejny przetarg na ich wykonanie. Poprzedni nie wyłonił wykonawcy.

Przypomnijmy, zakwalifikowanie klatek schodowych do remontu następuje na podstawie wizji techników i zgłoszeń od mieszkańców, które można nadsyłać na adres [email protected].

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama