wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rekrutacja na studia we Wrocławiu. UWr i PWr ogłasiły wyniki

Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska zakończyły pierwszy etap rekrutacji na studia. Na UWr najwięcej zgłoszeń jest na psychologię, na politechnice najczęściej wskazano kierunki informatyczne.

Reklama

- W systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej zarejestrowało się ponad 8,5 tys. kandydatów - informuje Andrzej Charytoniuk z biura prasowego PWr. - Czekało na nich (na studiach I stopnia) ponad 7 tys. miejsc na 52 różnorodnych kierunkach W tym cztery w języku angielskim oraz tyle samo nowości: informatyczne systemy automatyki, elektromobilność, geoinformatyka oraz inteligentna informatyka.

Kierunkami, które cieszyły się w tym roku największym zainteresowanie, kolejny raz okazały się te związane z branżą IT:

  • informatyka stosowana w języku angielskim – 10 osób na jedno miejsce,
  • informatyka stosowana w języku polskim – 9 osób na jedno miejsce,
  • informatyka algorytmiczna – 7 osób na jedno miejsce,
  • automatyka i robotyka – 5 osób na jedno miejsce,
  • cyberbezpieczeństwo – 5 osób na jedno miejsce.

- Jeśli komuś nie udało się dostać na wymarzony kierunek, albo z jakiegoś powodu nie zdołał się zarejestrować w pierwszym naborze, to zapraszamy do drugiej rekrutacji – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji.

Pełną listę kierunków oraz limity miejsc, które będą obowiązywały w drugim naborze, poznamy 19 lipca. Drugi nabór potrwa do 25 lipca.

Psychologia, koreanistyka najbardziej oblegane

Aż 29 tys. 239 rejestracji odnotowano w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Wrocławskiego. Tu na zgłoszenia czekano do północy 8 lipca.

- To niewiele mniej niż w rekordowym ubiegłym sezonie rekrutacyjnym, wówczas mieliśmy aż 31 tysięcy rejestracji. Mimo że zapisów jest mniej o 2 tysiące niż rok temu, to liderzy rankingu popularności kierunków pobili rekordy - informuje Katarzyna Uczkiewicz, rzeczniczka prasowa UWr.

Na psychologie zarejestrowano 3280 zgłoszeń, o jedno miejsce na tym kierunku walczą aż 32 osoby. Również 32 kandydatów na jedno miejsce jest na koreanistykę – powodem jest nie tyle wysoka liczba rejestracji na ten kierunek (508) ale niski limit miejsc (16).

Katarzyna Uczkiewicz: - Czołówka najpopularniejszych pod względem rejestracji kierunków pozostaje niezmienna, to: psychologia, prawo, komunikacja wizerunkowa, ekonomia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, anglistyka, informatyka, genetyka i biologia eksperymentalna, biotechnologia, filologia hiszpańska.

Zestawienie liczby kandydatów oraz liczby kandydatów na miejsce na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pwr/uwr/w

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama