wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rekrutacja do przedszkoli. Wolne miejsca

Przedszkole nr 10 przy ul. Piotrkowskiej na Stabłowicach

463 wolne miejsca w przedszkolach gminnych. Zakończyła się pierwsza część rekrutacji do przedszkoli na rok 2017/2018.

Reklama

W nowym Przedszkolu nr 10 przy ul. Piotrkowskiej na Stabłowicach, Jarosław Delewski, dyr. Departamentu Edukacji UM Wrocławia, podsumował pierwszą część elektronicznej rekrutacji do przedszkoli na rok 2017/2018. Z danych wiadomo, że są 463 wolne miejsca w przedszkolach prowadzonych przez gminę. Około 1000 miejsc jest w placówkach niepublicznych, ale tam nie ma elektronicznej rekrutacji. W sumie miasto ma przygotowane 4862 miejsca przedszkolne: 4224 w placówkach gminnych i 638 w placówkach prowadzonych przez inne podmioty (ale pobyt dziecka jest tam tak, jak w tych gminnych – za „złotówkę)

– Wiemy, że nie wszyscy dostali się do wymarzonych przedszkoli, ale wciąż są wolne miejsca i teraz czekamy na decyzje rodziców. Jeżeli okaże się, że miejsc oferowych przez gminę będzie za mało, to zorganizujemy konkursy i przygotujemy dodatkowe – mówi Jarosław Delewski, dyr. Departamentu Edukacji UM Wrocławia.

Dyrektor zaznacza, że ok. 1500 dzieci nie dostało się do tych placówek, do których chcieli ich rodzice. Najwięcej takich przypadków było w dwóch rejonach: Psie Pole oraz Jagodno-Brochów.w

– I to pomimo tego, że na tych osiedlach przybyło miejsc dla przedszkolaków – dodaje dyrektor.

9 czerwca opublikowana zostanie na internetowych stronach miasta, informacja o wynikach rekrutacji elektronicznej. Pełne wyniki rekrutacji będą znane w sierpniu, gdy dyrektorzy placówek wywieszą listy przyjętych dzieci.

Lista wolnych miejsc w przedszkolach.

Więcej miejsc – więcej dzieci

Od 2015 r. we Wrocławiu przybyło miejsc w przedszkolach: 1700 w placówkach gminnych i 1500 w pozostałych. Miasto zainwestowało w przedszkola 112 mln zł.

– W żadnym innym mieście w kraju sieć przedszkoli nie została tak rozbudowana, jak we Wrocławiu – zaznacza Jarosław Delewski.

Warto pójść do szkoły

Dlaczego więc nie wszystkie dzieci mają miejsce w wymarzonych placówkach? Powodów jest kilka. Reforma edukacji: przedszkola miały być trzyletnie, a są czteroletnie oraz to, że w tym roku zaledwie 6 procent sześciolatków pójdzie do szkoły do klasy pierwszych.

– Jeżeli więcej dzieci pójdzie do szkoły lub zerówek przy szkołach, to tym więcej będzie miejsc w przedszkolach. Dlatego namawiam rodziców, aby zdecydowali się posłać dziecko do szkoły (pierwsze klasy będą bardzo mało liczne) lub zerówki przy szkołach, bo to im daje gwarancję, że w tej szkole dziecko rozpocznie naukę w pierwszej klasie – dodaje Jarosław Delewski.

Terminy:

9 /06/2017 r. od godz. 12.00, na stronie UM Wrocławia można sprawdzić ostateczne wyniki rekrutacji elektronicznej lub na stronie rekrutacji po zalogowaniu się na konto dziecka.

5-6.07.2017 r. w godz. 8.00-15.00 można złożyć wniosek do przedszkoli, które po rekrutacji elektronicznej dysponują wolnymi miejscami.

21.07.2017 r. lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

24-25.07.2017 w godz. 8.00-15.00 można złożyć w przedszkolu ewentualną rezygnację z miejsca w placówce, do której dziecko się dostało.

27.07.2017 r. ostateczne wyniki rekrutacji w placówce, do której dziecko zostało przyjęte.

31.08.2017 r. listy dzieci przyjętych do przedszkoli.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama