4. 6 grudnia ruszyła rekrutacja do Przedszkola nr 26 na Stadionie Wrocław

6 grudnia, punktualnie o godzinie 12.00, rozpoczęła się rekrutacja do nowego Przedszkola nr 26, zlokalizowanego na Stadionie Wrocław. Już kilka chwil po uruchomieniu procesu rekrutacji odnotowano pierwsze zgłoszenia. Zapoznajcie się z harmonogramem, zasadami oraz kryteriami naboru.

Już od początku stycznia 2020 roku mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z nowego przedszkola na Stadionie Wrocław – co ważne, o miejsca będą mogli ubiegać się wszyscy chętni.

– Z okazji mikołajek mamy prezent dla dzieci w wieku przedszkolnym. Otóż zgodnie z zapowiedziami uruchamiamy nowe przedszkole, a dziś, 6 grudnia, startuje także nabór do tej placówki. Docelowo powstanie 14 grup, które będą uruchamiane na bieżąco, tak jak będą do pracy zgłaszać się kolejni nauczyciele. Co warto podkreślić, to fakt, iż w najbliższych kilku latach, zgodnie z programem przedszkolnym, wytworzymy we Wrocławiu dodatkowych blisko 5000 miejsc dla maluchów – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

fot. Patryk Załęczny

Przedszkole na Stadionie Wrocław to przestrzeń ponad 2000 mkw., czyli blisko 1/5 całej komercyjnej części Stadionu Wrocław, która praktycznie w całości jest już wynajęta.

– W tej przestrzeni naukę, wychowanie i opiekę znajdzie łącznie 350 przedszkolaków, których rodzice na pewno nie muszą martwić się ani o miejsce parkingowe, gdyż teren jest naprawdę duży, ani o możliwość dojazdu do placówki tramwajem, gdyż przecież w pobliżu znajduje się węzeł przesiadkowy, gdzie można skorzystać zarówno z tego środka transportu, jak i dodatkowo z pociągu. Miejsce jest naprawdę nowoczesne i odpowiednio przystosowane do przyjęcia maluchów. Wszystkie prace budowlane zostały zakończone, a obecnie sale są doposażane w niezbędne akcesoria – dodaje prezydent Wrocławia.

Rekrutacja od 6 grudnia

Rekrutacja do przedszkola na stadionie rozpoczęła się 6 grudnia 2019 roku, o godzinie 12.00.

W dniach 6-11 grudnia 2019 rodzice mogą złożyć wniosek do przedszkola na stronie internetowej rekrutacje.edu.wroclaw.pl.

Następnie należy go wydrukować i dostarczyć do sekretariatu przedszkola wraz z niezbędnymi załącznikami potwierdzającymi zaznaczone kryteria. Lista dzieci zakwalifikowanych dostępna będzie dla rodziców 18 grudnia 2019 r. w przedszkolu, a 20 grudnia 2019 r. zostanie wywieszona ostateczna lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Dokumenty (format pdf)

Harmonogram rekrutacji

Kryteria rekrutacji

Logowanie do systemu rekrutacyjnego

Z uwagi na wielkość przedszkola, w przypadku braku możliwości zatrudnienia wszystkich nauczycieli dyrekcja przedszkola w okresie styczeń-marzec 2020, sukcesywnie będzie uruchamiać dodatkowe oddziały.

Tu należy składać wnioski rekrutacyjne

Do nowo utworzonych oddziałów przyjmowani będą kandydaci, którzy znaleźli się na liście dzieci nieprzyjętych według ilości uzyskanych punktów.

Uruchomienie nowych grup uzależnione będzie od procesu rekrutacji kadry dydaktycznej. Zasady oraz kryteria obowiązujące w rekrutacji do przedszkola rodzice odnajdą na stronach: rekrutacje.edu.wroclaw.pl oraz wroclaw.pl.

Trzeba podkreślić, że w elektronicznym naborze do przedszkola na stadionie mogą wziąć udział wszyscy - zarówno kandydaci, którzy obecnie uczęszczają do publicznych i niepublicznych przedszkoli, jak i Ci którym nie udało się dostać do przedszkola w letniej rekrutacji.

Informacja o placówce

Stadion daje duże możliwości zagospodarowania. Sale dydaktyczne zaprojektowano, uwzględniając wykorzystanie nowych technologii. Wśród nich warto wymienić tablice oraz dywany interaktywne, a także nowoczesny sprzęt sportowy przeznaczony dla maluchów.

– Przedszkole nr 26 ma łączyć w sobie wizję wykorzystania nowoczesnej infrastruktury sportowej z ciekawym programem zajęć dla dzieci, które spełniałyby oczekiwania rodziców zamieszkujących prężnie rozwijające się miasto – mówi dyrektor nowego przedszkola Edyta Taracińska.

fot. Patryk Załęczny

Przedszkole ma kształtować wśród dzieci zasady fair play zarówno w życiu sportowym, jak i codziennym. Głównym pomysłem na funkcjonowanie przedszkola jest efektywne wykorzystywanie pobliskich terenów zielonych, na których ulokowany jest plac zabaw dla maluchów oraz samego stadionu wraz z jego przestronnymi salami, w których nauczać będzie doświadczona kadra dydaktyczna.

– Serdecznie zachęcamy do aplikowania do naszej placówki, bowiem aktualnie jesteśmy w momencie dobierania odpowiedniej kadry pedagogicznej. Miejsc pracy jest dużo, zatem czekamy na wszystkich chętnych. W przypadku zainteresowania, prosimy o bezpośredni kontakt z przedszkolem – zachęca dyrektor Edyta Taracińska.

Dla przedszkolaków przewidziano między innymi zajęcia ogólnorozwojowe, treningi z elementami sztuk walki, zajęcia plastyczne oraz taneczne. Przedszkole realizować będzie takie projekty jak: „Mali wspaniali”, „Mali sportowcy” czy „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”.

Informacja dla nauczycieli w sprawie pracy

• Informację w sprawie pracy odnaleźć można na stronie https://www.wroclaw.pl/oferty-pracy-nauczyciel
  • CV należy przesyłać drogą mailową na adres: [email protected], lub składać osobiście w sekretariacie od godziny 8:00 do godziny 14:00 (wejście E1 BIURA. III piętro, pokój S28) tel. kontaktowy: 71 798 67 09, wew. 100, 110