wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ratownicy trenują ewakuację pasażerów Polinki

Kolejka linowa Polinka

Ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Wrocław-9 przez trzy dni będą trenować na Polince.

Reklama

Ćwiczenia zaplanowano na trzy dni, od poniedziałku do środy. Ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Wrocław-9 zaplanowali działania według kilku scenariuszy. Jeden zakłada uwolnienie pasażerów z wagonika, który zatrzymał się w drodze, nad wodą. W innym wariancie ratownicy będą musieli oswobodzić spadochroniarza, który wplątał się w liny konstrukcji Polinki.

- Dzięki tym akcjom nasi ratownicy nie tylko oswoją się z działaniem w nietypowych warunkach, lecz także zapoznają się ze specyfiką ratownictwa górskiego, i to na miejscu, we Wrocławiu, bez potrzeby wyjazdu w tereny górskie – mówi dowódca grupy mł. bryg. Robert Garbaciak.

Akcje szkoleniowe prowadzone będą przez trzy dni, od poniedziałku do środy, w godz. 10-13, od strony stacji przy ul. Na Grobli (w tym czasie kolejka nie będzie kursowała).

Każdego dnia weźmie w nich udział około 30 osób. W ramach ćwiczeń codziennie będą trenowane te same scenariusze, zmieni się tylko skład ekipy ratowniczej.

To nie pierwsze tego typu ćwiczenia z wykorzystaniem Polinki. Ratownicy trenowali na niej już w 2013 roku.

PWr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama