wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

PWr: Konstruktorzy samolotów z grantem Ministra Nauki

Studenci z JetStream, fot. archiwum JetStream

Studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego przy Politechnice Wrocławskiej znaleźli się w gronie beneficjentów programu „Najlepsi z najlepszych”, w którym Ministerstwo Nauki przyznaje finansowe nagrody za udział w międzynarodowych imprezach naukowych.

Reklama

Resort nauki przyznał nagrodę za udział i sukcesy wrocławian z zespołu JetStream (należą do niego członkowie Akademickiego Klubu Lotniczego) na zawodach konstruktorów samolotów w Stanach Zjednoczonych. Podczas SAE Areo Design East, których współorganizatorem jest koncern lotniczy Lockheed Martin modele powstałe na Politechnice Wrocławskiej znalazły się wśród najwyżej ocenianych w dwóch kategoriach: advanced i micro. Marcowa impreza w teksaskim Fort Worth była ósmą z udziałem studentów z Wrocławia i kolejną, z której przywieźli nagrody. To za sukcesy w USA zostali nagrodzeni w programie „Najlepsi z najlepszych”, w którym udział biorą studenci z osiągnięciami na międzynarodowych imprezach.

Akademicki Klub Lotniczy dostał 350 tys. zł na udział w międzynarodowych zawodach konstruktorów. Studenci z JetStream chcieliby wystartować w VAW Medical Challenge w Australii. To konkurs dla konstruktorów samolotów bezzałogowych, które można by było wykorzystać w branży medycznym, np. do transportu próbek krwi, leków lub sprzętu medycznego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl