4. Punkt Informacyjny dla Osób Niepełnosprawnych

Punkt znajduje się w centrum miasta, przy ul. Psie Budy i jest otwarty w poniedziałki i piątki w godz. 8 - 16, od wtorku do czwartku w godz. 10 - 18.

Osoby z niepełnosprawnością i osoby z ich najbliższego otoczenia mogą dowiedzieć się tam o działaniach podejmowanych przez miasto na rzecz osób z niepełnosprawnością, o działalności instytucji i organizacji zajmujących się wspieraniem osób z niepełnosprawnością. Znajdą też pomoc w wypełnianiu formularzy, wniosków dot. należnych im świadczeń oraz uzyskają specjalistyczne porady. W Punkcie Informacji zostały uruchomione dyżury ekspertów z zakresu psychologii, prawa, edukacji, informacji zawodowej i ekonomii oraz przysługujących uprawnieniach.Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych prowadzi Fundacja Promyk Słońca w ramach zadania publicznego zleconego przez Gminę Wrocław. Wszelkie informacje i porady udzielane są bezpłatnie.Punkt znajduje się we Wrocławiu, przy ul. Psie Budy 14/15 lok. 1a (wejście od ul. Kazimierza Wielkiego). Kontakt: [email protected], tel. 695 695 634, strona internetowa - tutaj.