wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przyznano kolejne Wrocławskie Certyfikaty Bezpieczeństwa

W trakcie dzisiejszej uroczystości w Starym Ratuszu kolejni zarządcy wrocławskich nieruchomości dołączyli do programu Wrocławski Certyfikat Bezpieczeństwa. Wyróżnienia wręczył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Reklama

W trakcie uroczystości w sali Starego Ratusza do miejskiego programu Wrocławskich Certyfikatów Bezpieczeństwa, który jest efektem współpracy: Wrocławskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz straży miejskiej dołączyły kolejne podmioty – spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty, Zarząd Zasobu Komunalnego i Zespół Szkół nr 19.

– W ramach programu przyznawane są trzy stopnie wyróżnień. Pierwszą gwiazdkę otrzymują nowi uczestnicy programu, m.in. za umożliwienie szybkiego dostępu do budynków dla służb ratunkowych, drugą gwiazdkę można otrzymać za właściwą organizację ruchu wokół budynku, a trzecie odznaczenie to m.in. spełnienie warunków związanych z audytem dotyczącym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Natomiast certyfikat to suma wszystkich gwiazdek, czyli spełnienie wszystkich warunków objętych regulaminem programu – mówił w trakcie uroczystości Sylwester Zabielny, zastępca dyrektora biura Prezydenta UM Wrocławia.

Pierwszą gwiazdką we Wrocławskim Certyfikacie Bezpieczeństwa wyróżnione zostały:

 • Wspólnota Mieszkaniowa „Zwycięska 25-35”
 • Wspólnota Mieszkaniowa „Ślężna 158 abc”
 • SMLW Wrocław Kozanów IV
 • SM im Bolesława Krzywoustego
 • SM Wrocław Południe
 • Zarząd Zasobów Komunalnych we Wrocławiu

Drugą gwiazdkę zdobyła MSM Energetyk, a najwyższy stopień całego Programu – CERTYFIKAT otrzymał ZSP nr 19.

– Programem, na różnym etapie współdziałania, objęto już ponad 120 budynków. Cieszę się, że jest ich coraz więcej oraz że zainteresowanie programem, który przywróciłem do życia, tak rośnie. O artystyczną oprawę dzisiejszego spotkania zadbały przedszkolaki z ZSP 19, za co im serdecznie dziękuję – dodał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Certyfikat jest przyznawany przez kapitułę, złożoną z przedstawicieli wrocławskich służb, którzy oceniają wdrożone działania, m.in. łatwy dostęp do nieruchomości dla pogotowia czy straży pożaarnej, przystosowane klatki schodowe, wywieszone informacje, gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia czy doświetlone podwórka z odpowiednio zadbaną zielenią. Warto zaznaczyć, że przystąpienie do programu jest dobrowolne i mogą się do niego zgłaszać zarządcy osiedli czy nieruchomości.

Korzyści wynikające z tytułu posiadania Certyfikatu Bezpieczeństwa

 • Wymierna poprawa bezpieczeństwa Użytkowników Obiektu poprzez spełnienie przez ten obiekt wymagań bezpieczeństwa w zakresie weryfikowanym w danym stopniu bezpieczeństwa.
 • Korzystniejsze postrzeganie obiektu przez obecnych i potencjalnych użytkowników.
 • Wzrost komfortu psychicznego, poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników.
 • Możliwość wykorzystania posiadania certyfikatu w celach reklamowych.
 • Wzrost atrakcyjności obiektu i jego wartości rynkowej.
 • Wzrost zainteresowania użytkowników usługami oferowanymi w obiekcie jak i samym obiektem.
Obecnie nagrodzonych jest 31 obiektów.

Czytaj także: Certyfikaty bezpieczeństwa dla osiedli

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama