4. Przystanki z Miejskim Internetem oznakowane

W weekend na przystankach, które są w strefie Miejskiego Internetu pojawiły się znaki "Miejski Internet"/„Free City Internet”. Dzięki temu będziemy od razu wiedzieć , na którym z nich możemy za darmo skorzystać z dostępu do sieci Internet. Jednak nie tylko tam zawisły nowe znaki. Wydział Informatyki Urzędu Miejskiego zlecił oznakowanie całej strefy pokrytej/ objętem zasięgiem sieci Miejski Internet.  W związku z tym tabliczki, znaki i naklejki „Free City Internet” pojawiły się w 150 miejscach. Oprócz przystanków trafiły jeszcze na punkty z mapami Wrocławia, latarnie i słupy słupki Systemu Informacji Miejskiej ze strzałkami kierunkowymi informującymi o ciekawych miejscach miasta.  - Oznakowanie oprócz tego, że informuje gdzie jest strefa Miejskiego Internetu to ma go jeszcze promować, bo nie wszyscy wiedzą, gdzie można z darmowej sieci korzystać – mówi Dariusz Jędryczek, dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miejskiego. Znaki na przystankach pojawiły się pod Dynamiczną Informacją Pasażerską. - To tam każdy kto przychodzi na autobus kieruje swój wzrok, stąd uznaliśmy, że to będzie doskonałe miejsce – dodaje dyrektor. I rzeczywiście większość od razu zauważa nowe znaki.  - Bardzo dobry pomysł. Do tej pory nie wiedziałem, że darmowy Internet jest też na przystankach. Myślałem, że to tylko w rynku. Teraz widzę gdzie mogę oczekując na komunikację miejską posurfować w sieci – mówi Adam Janecki, którego spotkaliśmy na przystanku „Świdnicka”.         Przypomnijmy: Aktualnie we Wrocławiu z Miejskiego Internetu można korzystać w ponad 130 punktach,  które tworzą strefy obejmujące m.in. Stare Miasto, Halę Stulecia, nowy terminal lotniska terminal Portu Lotniczego, Ostrów Tumski, Rondo Reagana, Wyspę Słodową, aquapark Wrocławski Park Wodny, Dworzec Główny PKP, okolice Stadionu Wrocław czy Panoramy Racławickiej. Nowe oznakowanie strefy objętem Miejskim Internetem wykonuje firma Vivenge za kwotę 62 459,40 zł.