wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wielkanocna pomoc od Caritas. Tysiąc paczek dla bezdomnych i ubogich

Każdego roku, m.in. na Wielkanoc i Boże Narodzenie, Caritas wydaje na Ostrowie Tumskim paczki dla najuboższych mieszkańców. Po dary ustawiają się długie kolejki. fot. Michał Kurowicki / www.wroclaw.pl
Każdego roku, m.in. na Wielkanoc i Boże Narodzenie, Caritas wydaje na Ostrowie Tumskim paczki dla najuboższych mieszkańców. Po dary ustawiają się długie kolejki.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej z okazji Wielkanocy przygotowuje tysiąc paczek dla osób najuboższych i tych w kryzysie bezdomności.

Reklama

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przez cały rok stara się pomagać osobom bezdomnym i ubogim w naszym mieście. Szczególnie ważne są przygotowywane cyklicznie paczki z okazji świąt. 

Nie inaczej będzie w tym roku. Na zbliżające się święta Wielkiej Nocy, Caritas szykuje dary dla potrzebujących.

Tym razem, w Wielką Sobotę wydamy tysiąc paczek dla Wrocławian w kryzysie bezdomności i najuboższych
Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Osoby, które chcą i potrzebują takiej paczki powinny przyjść na ul. Katedralną 7 w czwartek i piątek, czyli 7 i 8 kwietnia, w godz. od 9 do 14, gdzie dostaną zaproszenie, uprawniające do odebrania paczki w Wielkanoc.

Oferta kierowana jest szczególnie do klientów łaźni i jadłodajni Caritas.

Trwa akcja pomocy ubogim seniorom

Obecnie Caritas koordynuje też akcję rozdawania paczek dla seniorów. Produkty pochodzą ze zbiórek żywnościowych, prowadzonych we wrocławskich sklepach

Troszczymy się o ubogich, którzy nie zniknęli z wrocławskich ulic. Chcielibyśmy, żeby te święta były dla nich miłym przeżyciem, ale myślimy też o naszych seniorach w potrzebie. Dlatego cały czas wydajemy dla nich paczki
Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama