wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Przy świetlicy Rady Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota będzie plac zabaw
Wizualizacja nowego placu zabaw ZIM
Wizualizacja nowego placu zabaw

W 2021 roku mieszkańcy osiedla złożyli do WBO projekt „Zielony plac zabaw z ogrodem społecznym” i... wygrali. Teraz doczekają się realizacji przy świetlicy i jeszcze w tym roku będą mogli usiąść na nowych ławkach, patrząc na swoje bawiące się dzieci.

Reklama

Na ul. Henryka Michała Kamieńskiego 256 przy świetlicy osiedlowej Rady Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota rozpoczęła się budowa placu zabaw dla dzieci. „Zielony plac zabaw z ogrodem społecznym” to projekt wybrany przez mieszkańców w ramach Wrocławskiego  Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku.

Projekt obejmuje stworzenie przyjaznego i wielofunkcyjnego placu zabaw dla dzieci w różnym wieku. Świetlica osiedlowa jednoczy społeczność lokalną - tu codziennie odbywają się zajęcia dla dzieci oraz dorosłych i mieszkańcom brakowało zagospodarowanej przestrzeni przyświetlicowej, a chcieli korzystać z tego terenu. Dlatego w 2021 roku złożyli do WBO projekt osiedlowy i wygrali. Teraz będą mogli cieszyć się odpoczynkiem i zabawą na świeżym powietrzu po zajęciach w świetlicy.

W ramach inwestycji powstanie teren rekreacyjny dla dzieci i ich rodziców. Zgodnie z projektem zamontowane zostaną: zjeżdżalnia, huśtawki, tablice edukacyjne. Dodatkowo pojawi się nowa zieleń izolacyjna i ozdobna w ramach zagospodarowania tego terenu, a także mała architektura w postaci ławek.

Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Koszt tego zadania to 308 tys. zł. Realizuje je Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl