wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przekaż 1% na rzecz bezdomnych zwierząt we Wrocławiu

Fot. Pixabay.com

Z uwagi na epidemię koronawirusa podatek dochodowy w tym roku możemy rozliczać o miesiąc dłużej - do końca maja. Pamiętajmy o tym, że swój 1% możemy przekazać na organizacje zajmujące się bezdomnymi zwierzętami, które zwłaszcza w tym trudnym okresie potrzebują wsparcia wszelkiego rodzaju. Prezentujemy kilkanaście takich podmiotów działających we Wrocławiu.

Reklama

Każdy podatnik musi rozliczyć PIT, a przy tym może przekazać Organizacji Pożytku Publicznego 1% swojego podatku. Wśród nich są również te opiekujące się na co dzień porzuconymi zwierzętami. W jaki sposób możesz przekazać im swój 1%?

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt TOZ

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt TOZ we Wrocławiu pomaga kilku tysiącom porzuconych psów i kotów rocznie. Zajmuje się zwierzętami domowymi, przede wszystkim psami i kotami, chociaż czasami pracownicy schroniska przyjmują także inne gatunki. To jedyne schronisko i największa organizacja tego typu w mieście. W 2019 r. w schronisku przyjęto 1113 psów i 1139 kotów. Duża część podopiecznych to starsze bądź schorowane stworzenia, które przed wydaniem do adopcji poddawane są leczeniu, pielęgnacji oraz sterylizacji.

Środki z 1% pracownicy schroniska przeznaczają na zakup leków oraz rozmaite usługi medyczne, np. badanie rezonansem magnetycznym bądź konsultacje z kardiologiem, okulistą oraz innymi specjalistami.

Wypełniając swoją deklarację umieść numer KRS Schroniska: 0000154454 oraz dopisek „Dla Schroniska we Wrocławiu”.

Ekostraż

Zebrane środki Ekostraż wykorzystuje na pomoc wszystkim cierpiącym zwierzętom z Dolnego Śląska, niezależnie od ich przynależności gatunkowej: od lisów, przez psy i koty, po ptaki czy wiewiórki. Środki z jednego procenta umożliwiają także skuteczne ratowanie chorych, rannych i osłabionych dolnośląskich dzikich jeży. Każdego roku Ekostraż podejmuje ponad 500 interwencji, ocalając setki zwierząt przed bólem, cierpieniem i obojętnością.

Aby przekazać 1 procent swojego podatku na rzecz zwierząt z interwencji wrocławskiej Ekostraży, wystarczy w odpowiednich rubrykach formularza podatkowego wpisać numer KRS: 0000352569 oraz należną kwotę 1% podatku.

Fundacja Ochrony Przyrody i Pomocy Zwierzętom FOP

Fundusze pozyskane w ramach 1% stanowią także główne źródło finansowania działalności Fundacji Ochrony Przyrody i Pomocy Zwierzętom, a wszystkie otrzymane środki przeznaczane są na potrzeby zwierząt. Pod stałą opieką fundacji jest około 100 kotów – zarówno wolnobytujących, jak i umieszczonych w domach tymczasowych lub w siedzibie fundacji.

W ostatnich rubrykach formularza podatkowego PIT wpisz numer KRS 0000047247.

Fundacja 2 Plus 4

Wspierać można także Fundację 2 plus 4. Numer KRS: 0000341427, a w rubryce cel szczegółowy należy wpisać: Oddział we Wrocławiu. – Nie ma jeszcze u nas psa imieniem Fiskus, więc nie oddawaj swojego jednego procenta fiskusowi tylko daj go Piątkowi, Blenderowi, Toli, Sonii, Atosowi, Arii i innym czworonożnym podopiecznym naszej Fundacji – czytamy na stronie organizacji.

Fundacja Kocie Życie

Aby wspomóc Fundację Kocie Życie, wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS: 0000311037.

Grupa Pomocy Zwierzętom RATUJ

Fot. GRUPA Pomocy Zwierzętom RATUJ

Fundacja Koci Zakątek

1% swojego podatku możesz także przekazać Fundacji Koci Zakątek, KRS: 0000356442.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce – Oddział Wrocław

KRS: 0000154454 plus cel szczegółowy: Oddział Wrocław

Fundacja Pręgowane i Skrzydlate

Fundacja Węgielek

Fundacja Zoo Wrocław - DODO

Przekazując 1% podatku Fundacji Zoo Wrocław - DODO, pomagasz ratować ginące gatunki zwierząt. 1% podatku to niewiele, ale dla lemurów, pingwinów, manatów, fenków, saoli, pangolinów ma on ogromne znaczenie. Wpisz w deklarację podatkową KRS: 0000623492.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama