wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przedsiębiorcy z Holandii szukają partnerów biznesowych we Wrocławiu

fot. materiały prasowe

Zastępca burmistrza Bredy, ambasador Holandii w Polsce oraz kilkudziesięciu przedsiębiorców rozmawiało we Wrocławiu o wspólnych projektach biznesowych.

Reklama

Wrocław nie przypadkiem znalazł się w programie kilkudniowej wizyty grupy holenderskich przedsiębiorców w Polsce. Breda jest miastem partnerskim Wrocławia, umowę o współpracy zawarto w 1991 roku.

Liczące 185 tysięcy mieszkańców miasto, m.in. dzięki strategicznemu położeniu między portami Rotterdam i Antwerpia oraz w pobliżu pięciu dużych lotnisk, jest naturalnym centrum gospodarczym, z akcentem na handel i logistykę.

W delegacji wizytującej stolicę Dolnego Śląska byli także przedsiębiorcy i samorządowcy z innych holenderskich metropolii.

 „Misja handlowa stanowi kolejny etap działań w ramach naszej współpracy. Zakres uprawnień podkreśla zaangażowanie Holandii w ramach wprowadzania zmian w sektorze gospodarki wodnej oraz transportu i logistyki” – tak wizytę w Polsce zapowiadała Cora van Nieuwenhuizen, holenderska minister infrastruktury i gospodarki wodnej. „Nasz trzydniowy program realizowany we Wrocławiu obejmujący wiele aktywności, w tym matchmaking biznesowy, wizyty w terenie, seminaria i spotkania na wysokim szczeblu politycznym, zaowocuje świeżymi pomysłami, stanowiącymi nową siłę napędową naszej współpracy.

Od logistyki po gospodarkę wodną

W delegacji z Holandii znaleźli się menadżerowie z firm logistycznych, chemicznych, specjaliści z zakresu zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz architektury (zajmujący się m.in. budową systemów mostowych) i urbanistyki, a także HR.

Na trzydniową serię spotkań we Wrocławiu przyjechali także przedstawiciele instytucji zajmujących się wsparciem biznesu oraz samorządów lokalnych i regionalnych.

Wiceburmistrz Bredy Boaz Adank spotkał się z Magdaleną Piasecką, wiceprezydent Wrocławia. Podczas tej rozmowy najwięcej uwagi poświęcono zasadom zrównoważonego rozwoju, które w praktyce sprawdziły się już w Holandii.

Istotnym punktem wizyty było spotkanie w Sali Sesyjnej we wrocławskim Ratuszu, z udziałem m.in. ambasadora Holandii w Polsce Rona van Dartela oraz wiceprezydenta Wrocławia Adama Grehla.

O atutach Wrocławia z perspektywy biznesu i branży logistycznej mówili Dariusz Ostrowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Shayan Balali (także ARAW).

Natomiast szef delegacji - Edgar Kasteel, skupił się na celach sektora transportowego, natomiast prezentacja Hanneke Bruinsmy była poświęcona transportowemu korytarzowi Polska-Niderlandy.

Delegacja z Holandii miała w planach wizyty także w Warszawie i w Gdańsku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama