wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ostatni etap przebudowy ośrodka Piast na Pilczycach [WIDEO]

Przebudowa Ośrodka Działań Społeczno-Kulturalnych „Piast”, źródło: www.wroclaw.pl

Kończy się gruntowny remont Ośrodka Działań Społeczno-Kulturalnych Piast. W ramach inwestycji całkowicie przebudowywany jest budynek placówki oraz na nowo zagospodarowany teren wokół niego.

Reklama

Na początku wzmocniono elementy konstrukcyjne budynku oraz stropu, wymieniono posadzki, przebudowano instalacje oraz wymieniono drzwi i okna. Pojawiły się też już nowe chodniki, ogrodzenie, a na dachu instalacja fotowoltaiczna. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz ośrodka Piast. Z kolei na zewnątrz m.in.: przebudowywana jest muszla koncertowa ze sceną, przygotowywany jest też teren pod parking i nową zieleń.  

– W środku i na zewnątrz kapitalne zmiany. Wierzę, że to miejsce będzie na nowo dobrze służyć mieszkańcom Pilczyc i tworzyć wspaniałą atmosferę – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Czytaj też: Budowa CAL przy Suwalskiej już na finiszu

Przypomnijmy, Ośrodek Działań Społeczno-Kulturalnych Piast jest instytucją prowadzoną przez Stowarzyszenie Non In Solo Pane Vid(v)it Homo (Nie samym chlebem żyje człowiek). W ośrodku działają m.in.: Rada Osiedla, stowarzyszenie kombatanckie, koło pszczelarzy. Odbywają się też tam spotkania mieszkańców.

– Nie możemy doczekać się zakończenia remontu. Już wkrótce będziemy mieć piękną, bardziej komfortową siedzibę – podkreśla Jolanta Macała z Ośrodka Działań Społeczno-Kulturalnych Piast. – Aranżując wnętrze myślę, by pewne miejsca wewnątrz ośrodka nawiązywały do starego kina „Piast”, które kiedyś tu funkcjonowało, np. charakrterystyczne, drewniane krzesła – dodaje.

Zakończenie inwestycji we wrześniu br., jej koszt to ponad 3 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama